CNN розповідає, як стати терплячим та не піддаватися впливу негативних емоцій

Поділитися
Люди, які мають високий рівень терпіння, зазвичай почуваються краще в моральному та фізичному плані.

Коли ви довго чекаєте ліфт, ви відчуваєте роздратування. Якщо ви все ще не отримали своє замовлення або не можете знайти вільний столик у кафе, ви йдете скаржитися до адміністратора. У кожної людини є моменти, коли не вистачає здатності зберігати спокій і контролювати спалахи гніву перед обличчям роздратування та негараздів. Іншими словами, людям часто не вистачає терпіння, пише CNN.

«У нас є очікування відносно того, що має статися, скільки часу ми повинні чекати в черзі, або як швидко ми можемо кудись потрапити, чи як повинен діяти хтось інший», - сказала психолог Сара Шніткер.

«Коли ці очікування порушуються, часто саме тоді наші емоції стають нерегульованими. Нетерплячість не завжди погана, але люди, які мають хронічну нетерплячість, можуть відчувати сильніший стрес, що збільшує ризик таких проблем зі здоров'ям, як серцево-судинні захворювання. Деякі люди більш терплячі, ніж інші від природи, але завдяки спеціальним практикам ми можемо виховувати наше терпіння», - додає Шніткер.  

Ось деякі рекомендації психолога щодо того, як стати більш терплячим та не піддаватися на провокації.

Коли ви втрачаєте терпіння, що відбувається з тілом та розумом?

«Ваші емоції активізуються: це своєрідна реакція всього тіла. Наш пульс може прискоритися. Кількість «електричних імпульсів», що виходить з нашої шкіри (так звана провідність шкіри), може змінитися. Це також залежить від того, які емоції можуть виникнути. Тривога за те, що ви пропустите важливу зустріч, якщо щось не відбудеться вчасно, може дещо відрізнятися від нетерплячості, яке викликає реальний гнів. Але з урахуванням усього цього ваша фізіологічна система активізується і починає реагувати на стрес - тип «реакції боротьби або втечі». Іноді нетерплячість допомагає зосередити увагу і готує нас до дій. Але коли це ситуація, яку ви не можете контролювати, регулювання власних емоцій має стати свідомим вибором», - зазначає психолог. 

Як люди можуть стати більш терплячими?

«Когнітивна оцінка - коли ви думаєте про ситуацію з нової точки зору, запитуючи себе, які позитивні наслідки цієї негативної ситуації, може допомогти вам заспокоїтися в конкретний момент, а також зберегти терпіння у довгостроковій перспективі. Крім того, усвідомлення емоцій та справжнє визначення того, що ви відчуваєте, також корисне», - вважає Шніткер.

«Ще один крок, про який я люблю говорити, - це зв’язати ваші очікування чи проблеми з ширшою метою чи життєвими цілями. Чи є сенс у тому, що ви переживаєте? Чи можете ви використати це як ресурс, що допоможе вам впоратися з цим негативом тут і зараз? Ми проводили дослідження, присвячені терпінню стаціонарних пацієнтів, госпіталізованих через ризик суїциду або інші психічні розлади. Ми виявили, що навіть серед них більш терплячі змогли ефективніше боротися з проблемами. Вони також відчули зменшення симптомів депресії. Практикувати терпіння може бути важко в розпал напруженого моменту. Уявіть, що ви маєте справу зі своєю дитиною, яка почала істерику або ви застрягли в заторі перед дійсно важливою зустріччю - ви можете спробувати скористатися цими порадами зараз. Але для створення звичок ефективно практикувати такі стратегії у періоди, які не є настільки стресовими. Для початку, спробуйте запастися терпінням, коли ліфт під’їжджає занадто повільно. Таким чином, до того моменту, як ви потрапите в ситуацію з «більш високими ставками», ви вже отримаєте деякі навички», -  радить психолог.

Поговорити про ці проблеми з близькими може бути дійсно корисно. Регулярна медитація або просто більша уважність також пов’язані з вищим терпінням.

«Ви також можете закріпити своє терпіння, покращивши власну емоційну стабільність, тобто здатність розпізнавати та контролювати емоції. Емоційна стабільність полегшує оцінку напружених ситуацій. Якщо ви змінюєте спосіб мислення, це змінює і ваші почуття - але спочатку вам потрібно знати, що саме ви відчуваєте», - каже Шніткер.

Як люди можуть покращити своє терпіння у стосунках з іншими?

«Основні кроки будуть однаковими. Корисно також знати, які ваші цілі у конкретних відносинах. Наприклад: «Як батько, я хочу допомогти дитині стати вихованою людиною». Думка про те, чого ви намагаєтесь навчити дитину у довгостроковій перспективі, може вам допомогти в конкретний момент, поглянувши на ситуацію так: «Все добре, це частина навчання дисципліні та самоконтролю, а також допомога дитині стати корисною суспільству. Є певний сенс, чому я стримую себе і використовую правильні методи виховання», - зазначає Шніткер.

У контексті романтичних стосунків чи шлюбу подумайте, що ви будуєте, замість того, щоб зосереджуватися лише на негативних ситуаціях. Погляньте на позитивну сторону, яка спонукає вас зберігати терпіння під час важких ситуацій.

Які переваги терпіння?

«Люди, які мають більше терпіння, мають і більшу емпатію. Можливість враховувати точку зору інших і думати про потреби інших, а не тільки про себе, може бути по-справжньому корисною, особливо в напружених ситуаціях. Для прикладу, коли ви довго стоїте в черзі або застрягли в заторі, просто згадайте, що є й інші люди, у яких також є свої проблеми», - радить психолог.

Дослідження показують, що люди, які більш терплячі, частіше відчувають задоволення від життя, мають сильнішу надію, кращу самооцінку та випромінюють позитивні емоції. Вони здатні досягати своїх цілей і задоволені прогресом. Крім того, люди, які вміють зберігати терпіння, також мають краще фізичне здоров’я.

Скільки часу потрібно, щоб стати терплячішим?

«Щоб розвинути терпіння, як не дивно, потрібно багато терпіння. Щодо звичок, то існує велика розбіжність: для того, щоб виробити корисну звичку може знадобитися від 20 днів до майже року. Завдяки терпінню ми побачили, що люди відчувають покращення свого емоційного та фізичного стану за мінімальний час. Це не займе вічність. Але ми говоримо про поступові кроки. Коли люди намагаються бути більш терплячими, вони часто бачать початкові переваги. Ви також повинні бути терплячими до себе. Будьте співчутливими до власного розвитку і знайте, що ви не можете змінитися за одну ніч. Терпіння можна розширювати, але це не станеться дуже швидко», - зазначає Шніткер.

Ймовірно, у кожній людині живе «внутрішній критик». Всі ми часто чуємо внутрішній голос, який безперервно б’є нас, повторюючи негативні та тривожні думки. Але позбутися негативного мислення можна. The Guardian розповідає, чим небезпечне негативне мислення і як його позбутися.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі