Чотири британських партії ініціювали голосування про недовіру уряду

Поділитися
Чотири британських партії ініціювали голосування про недовіру уряду Brexit призначено на 29 березня 2019 року © https://twitter.com/Independent
Депутати сподіваються, що парламент розгляне прохання до закриття на різдвяні канікули.

Чотири парламентські партії Великої Британії – Шотландська національна партія (ШНП), "Ліберальні демократи", Партія "зелених" і партія Уельсу Plaid Cymru – внесли до парламенту вимогу про необхідність голосування з питання винесення вотуму недовіри уряду Консервативної партії. Про це повідомляє прес-служба ШНП на своїй офіційній сторінці в Twitter.

""ШНП" разом з "Ліберальними демократами", Plaid і "зеленими" цим вечором ініціювали голосування за винесення вотуму недовіри уряду Великої Британії відповідно до Закону про парламентах з фіксованим терміном дії – те, чого не зміг домогтися Джеремі Корбін", - йдеться в повідомленні.

Депутати висловили сподівання, що парламент розгляне пропозицію до того, як закриється на різдвяні канікули.

Зазначимо, уряд зобов'язаний провести дебати в Палаті громад з питання винесення йому вотуму недовіри виключно в тому випадку, якщо таку пропозицію було внесено лідером опозиції, яким наразі є глава Лейбористської партії Джеремі Корбін.

Нагадаємо, менш ніж за чотири місяці до того, як Британія повинна офіційно покинути ЄС, Тереза Мей скасувала парламентське голосування щодо угоди, після чого її відбулося голосування про довіру прем'єру. Консерватори не підтримали вотум недовіри і Мей зберегла пост лідера партії і прем'єр-міністра.

14 грудня колишній прем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер заявив, що Сполучене Королівство і Європейський Союз повинні підготуватися до другого референдуму щодо Brexit, оскільки парламент, ймовірно, не затвердить угоду.

Читайте також: Кабінет Мей не планує вносити до парламенту альтернативні варіанти Brexit

25 листопада, під час позачергового саміту ЄС з Brexit, країни Євросоюзу прийняли угода, а також декларацію про відносини Британії та ЄС після виходу країни з організації. Зазначимо, на час перехідного періоду Сполучене Королівство не зможе брати участь у прийнятті спільних рішень членів ЄС, але буде продовжувати вносити кошти в бюджет організації і буде визнавати рішення Європейського суду. Крім того, Лондон буде залишатися членом європейського ринку та Митного союзу.

Детальніше про наслідки Brexit для уряду Терези Мей читайте в матеріалі Олексія Коваля "Безвихідний вихід" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі