Чому США та Китаю більш вигідно співпрацювати, а не вступати у конфлікт — Bloomberg

Поділитися
Чому США та Китаю більш вигідно співпрацювати, а не вступати у конфлікт — Bloomberg © 24 канал
Попри жорстку конкуренцію між двома державами, суперники повинні продовжувати шукати можливості діалогу.

Сі Цзіньпін привітав Байдена з перемогою на виборах президента США, однак лідер Китаю не поспішав з привітаннями. Попри те, що китайські політичні лідери фактично визнали перемогу демократа Джо Байдена на виборах в США, вони надіслали новому американському президенту «не надто приємне повідомлення» своїми недавніми суперечливими діями стосовно Гонконгу. Очевидно, що між США та Китаєм не буде швидкої розрядки, незалежно від того, хто «окупує» Білий дім. Однак, саме зростання напруженості між двома потужними державами лише показує необхідність комунікації між США та Китаєм, пише Bloomberg.

Перед виборами американський президент Дональд Трамп прямо сказав своєму китайському колезі Сі Цзіньпіну про те, що не бажає з ним розмовляти. При цьому, адміністрація Трампа здійснила низку інших «стратегічних дій» відносно Китаю - відправила в Південно-Китайське море більше військових кораблів, розширила продаж зброї на Тайвань, розпочала «війну» з китайськими технологічними компаніями, запровадила санкції проти деяких вищих китайських чиновників та вислала китайських дипломатів. Зараз США погрожують Китаю новими санкціями через недавні дії Пекіна стосовно демократичних законодавців у Гонконгу.

Зі свого боку, Китай дав США багато причин для рішучих вчинків завдяки своїй суперечливій політиці. Внаслідок згасання торговельних переговорів і відстороненості США від глобальних зусиль по боротьбі зі зміною клімату та пандемією COVID-19, обидві країни звели свою комунікацію до рішучих дій та помсти.

Звичайно, США та Радянський Союз змагалися набагато агресивніше під час "холодної війни". Але, уникнувши ядерної катастрофи під час «Кубинської ракетної кризи», країни мудро побудували механізм заходів щодо зміцнення довіри, проведення переговорів про контроль над озброєннями, що допомогло уникнути подальшого загострення протистояння. США та Китай ще не знайшли подібний механізм, на даний момент будь-яка непередбачувана критична ситуація або прорахунок цілком можуть спричинити відкритий конфлікт.

Радники Байдена з питань Китаю розуміють що більш довготривалий "стратегічний діалог" може не покращити справи. Також у найближчій перспективі буде важко розпочати плідну співпрацю щодо важливих проблем, наприклад, стосовно боротьби з розповсюдженням ядерної зброї, пандемією чи зміною клімату, навіть попри те, що інтереси двох країн узгоджуються.

Але держави повинні почати діалог. Торговельна війна адміністрації Трампа призвела до того, що обидві країни опинилися в гіршому становищі. Замість подальшої агресивної конфронтації країнам було б вигідніше розпочати конструктивну співпрацю.

Найважливішим буде покращення зв'язку між двома військовими силами. Китайська армія занадто часто вирішувала ігнорувати існуючі механізми, призначені для деескалації конфронтації. Спочатку США повинні «вмовити» китайських лідерів вдатися до більшої прозорості щодо можливостей своїх військових та протоколів управління кризами.

Мета - не усунути всі напруження у відносинах. Дійсно, щоб запобігти ширшому конфлікту, США доведеться посилити свої позиції в Азії. Для цього знадобляться інвестиції у вдосконалені системи озброєння та зміцнення зв’язків з регіональними союзниками. Як Байден обіцяв, США повинні об'єднати коаліцію демократій, якщо вони сподіваються змінити поведінку Китаю, стосовно Гонконгу, Південно-Китайського моря чи кіберпростору.

На все це знадобиться час, і це, безумовно, призведе до невдоволення в Пекіні. Однак, саме тому Сі Цзіньпін та Джо Байден повинні розпочати відвертий і конструктивний діалог, а не порожню комунікацію. «Порожній діалог» не завадить війні між США та Китаєм, але якщо взагалі не розмовляти, це може лише погіршити ситуацію, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі