Ухвалюючи рішення не постачати Україні танки, Німеччина керується двома принципами: не діяти поодинці та враховувати думку німців, які виступають проти санкцій, заявив канцлер Олаф Шольц в інтерв'ю Welt.
Шольц нагадав, що у рамках кругового обміну зі Словенією, Чехією, Словаччиною та Грецією Німеччина забезпечила доставку в Україну понад 100 танків, які можуть бути використані негайно.
Логістика , запчастини, боєприпаси для цих танків російського чи пострадянського виробництва є в Україні. Ми намагаємося постачати з інших країн. Але факт залишається фактом: питання, яке озброєння ми постачаємо, базується на дуже чіткому принципі – не діяти поодинці», - цитує канцлера «Європейська правда».
Шольц також заявив, що для нього важливим є збереження єдності німецького суспільства, в якому є різні думки щодо санкцій та постачання зброї Україні. За його словами, близько 20-30% німців їх не підтримують, серед них виборці практично всіх політичних напрямків: від ХДС/ХСС, СвДП та «Зелених» до СДПН.
«Я сперечаюся з тими, хто сумнівається, і пояснюю причини наших рішень, щоб у цьому переконався і той, і інший. Дуже багато хто вважає, що зважений курс уряду є правильним. Тож думка дуже широка. Ми не повинні залишати це поза увагою, якщо хочемо триматися разом як суспільство», – пояснив Шольц.
Німеччина збирається до кінця 2022 року передати Україні значний обсяг додаткової військової допомоги: броньовані евакуаційні машини, броньовані машини Dingo, мостоукладальні танки, додаткові гаубиці Panzerhaubitze 2000, додаткові РСЗВ, антидронні системи.
Танків у списку постачання немає. Голова МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що системи ППО для України зараз важливіші за танки. Німеччина вже передала Україні першу із чотирьох обіцяних систем ППО IRIS-T, яка нині захищає українських південь.