Члени уряду Греції планували "шахрайську" альтернативу платіжній системі ЄС

Поділитися
Члени уряду Греції планували Варуфакіс хотів Греції тіньову платіжну систему © 112.ua
Міністр енергетики хотів повне повернення до драхми, а Варуфакісу було достатньо введення "тіньової" платіжної системи.

Колишній міністр фінансів 3 визнав, що під час переговорів з кредиторами він шукав запасні плани дій уряду Греції на випадок провалу. Одним з таких "проектів" Варуфакіса стала підготовка до створення тіньової платіжної системи, яка змогла б функціонувати після "відключення" Греції з боку Європейського центрального банку.

Варуфакісу довелося визнати цю інформацію в коментарі Ekathimerin після опублікування доповідей, в яких вже колишніх членів уряду Греції звинувачують в підготовці введення паралельної платіжної системи, а також повернення до драхми, без попередньої угоди з Євросоюзом.

В одній з доповідей зазначалося, що Варуфакіс найняв IT фахівця, якому доручив зламати сайт Генерального секретаріату публічних доходів для початку створення нової платіжної системи в тому випадку, якщо ЄС остаточно закриє банківську систему країни, передає Reuters. Також у доповіді стверджувалося, що екс-міністр фінансів планував таємно скопіювати податкові коди платників податків Греції також для того, щоб вони були введені в рамках паралельної платіжної системи. Підозри щодо наміру скопіювати дані громадян Греції Варуфакіс відметає.

У той же час, Варуфакіс запевняє, що із зони євро країну виводити не збирався.

Інший його соратник, екс-міністр енергетики, Панагіотіс Лазафаніс, також підтвердив, що закликав уряд до створення власної платіжної системи на противагу ЄЦБ. При цьому, Reuters нагадує, що Лафазаніс був одним з головних лобістів повернення Греції до драхми.

Читайте також: Парламент Греції ухвалив другий пакет законопроектів для переговорів з міжнародними кредиторами

Вже після досягнення угоди з кредиторами глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявляв, що вважає питання про вихід Греції з єврозони закритим.

Після досягнення угоди з кредиторами парламент Греції прийняв два пакету законів-реформ, які дозволили отримати терміновий кредит для погашення заборгованостей і виходу з дефолту.

На референдумі 5 липня грецький народ висловився проти ухвалення умов кредиторів - 61,31% сказали "ні". При цьому грецький прем'єр Алексіс Ціпрас і його команда агітувала греків сказати "ні" кредиторам, щоб нібито покращити переговорну позицію Греції перед МВФ, ЄЦБ та Євросоюзом. У той же час, як повідомляють західні ЗМІ, референдум практично ні на що не вплинув - в кінцевому підсумку Греція була змушена прийняти основні вимоги кредиторів, від яких вперто відмовлялася місяці переговорів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі