Чи зможе Китай зберегти тенденцію до економічного відновлення на фоні другої хвилі пандемії— Bloomberg

Поділитися
Економіка Китаю змогла досить успішно пройти коронавірусну кризу.

Модель економіки Китаю може бути успішнішою за американську економічну стратегію. В економіці Китаю відновлення після кризи, спричиненої пандемією коронавірусу покладається на стійкий приватний сектор, який складається з мільйонів малих підприємств. І це є досить успішною стратегією, яка може спрацювати, пише Bloomberg.

Інвестиції в основні фонди в приватній сфері збільшуються, продовжуючи тенденцію до зростання, піднявшись на 9,1% у вересні порівняно з минулим роком, водночас інвестиції в державний сектор зростають більш низькими темпами після скорочення в попередньому місяці.

Прибуток виробників автомобілів та іншого промислового обладнання теж зростає. Це ще раз підкреслює те, що приватні підприємства в Китаї краще впоралися з коронавірусною кризою, ніж деякі державні підприємства.

Є й інші ознаки поліпшення фінансового стану китайської економіки.

Після падіння на початку цього року зайнятість починає виглядати краще. На малі та середні компанії припадає близько 80% робочих місць у містах. Це має важливе значення. Загалом вважається, що уряд може зосередити сили на відновленні та підтримці державних підприємств. Однак, китайська влада може фактично зробити те саме для приватного сектору, на частку якого припадає понад 60% валового внутрішнього продукту, 75% промислового виробництва та 60% інвестицій в основний капітал, вважають аналітики.

Протягом наступних кількох тижнів Пекін оприлюднить свій п’ятирічний план - як він буде керувати економікою, включаючи зазначення пріоритетних секторів та спрямування інвестицій. Інновації та автоматизація будуть центральними. Важливу роль будуть відігравати приватна сфера та малий бізнес - які є більш ефективними на основі рентабельності активів. Відповідно до цього, обсяги виробництва роботів у Китаї різко зросли за останні півроку.

Звичайно, існує ризик того, що повторні спалахи хвороби та карантинні заходи знову погіршать стан справ малих компаній.

Чи зможе Пекін зберегти імпульс відновлення економіки? Можливо, влада Китаю застосовуватиме тимчасові заходи на підтримку компаній, які постраждають через пандемію, наприклад, звільнення від сплати податків та повернення коштів, а також зниження податку на додану вартість, орендної плати та комунальних платежів для малого бізнесу.

Зараз державні планувальники мають намір «узгодити внутрішню пропозицію з внутрішнім попитом». Якщо попит не вдається підтримати, а відновлення приватного сектору почне згасати, така стратегія може не спрацювати.

Якщо будівництво різко сповільниться, постачальники матеріалів, машин та обладнання можуть втратити прибутки. Оскільки нові сектори економіки підвищують свою продуктивність та активність, старі сектори можуть почати згасати. Однак, «старі сектори» становлять значну частину виробничого ринку праці.

Більш довгострокові заходи у формі податкових пільг та кредитів для малих компаній будуть потрібні щоб стимулювати тривале відновлення економіки, адже без цього зростання економіки може різко обірватися, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі