Чи вдасться Пекіну «розділити» коаліцію країн Азії, які виступають проти китайського панування в регіоні — Bloomberg

Поділитися
Чи вдасться Пекіну «розділити» коаліцію країн Азії, які виступають проти китайського панування в регіоні — Bloomberg © Prime minister of Canada
Співпраця між демократичними країнами допоможе стабілізувати ситуацію в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Майбутнє Індо-Тихоокеанського регіону та перемога у протистоянні між США та Китаєм залежить від того, чи вдасться Пекіну «розділити» коаліцію країн Азії, які виступають проти китайського «верховенства в регіоні». Однак, Вашингтон все таки має гарні шанси, навпаки, об’єднати цю коаліцію, що сприятиме протидії «гегемонії Китаю», пише Bloomberg.

Нещодавні розмови про створення так званого "азіатського НАТО" свідчать про те, що питання все ще може бути вирішено на користь Америки.

Насправді, повноцінний багатосторонній військовий союз в Азії не потрібен і дуже малоймовірно, що такий союз буде створений.

Але країни, які прагнуть протистояти Пекіну, можуть просто почати більш тісну союзницьку взаємодію, яка призведе до зменшення впливу Китаю в регіоні.

На засіданні «Американсько-Індійського форуму стратегічного партнерства» в кінці серпня заступник держсекретаря США Стів Бігун зазначив, що «чотиристоронній діалог» з питань безпеки - відносно неформальна асоціація Австралії, Індії, Японії та США, повинна бути офіційно оформлена та розширена включенням інших країн.

Наразі поки не було жодних заяв щодо «офіційного оформлення цієї асоціації країн», однак, можливо в Індо-Тихоокеанському регіоні буде створена більш багатостороння мережа взаємодії країн-союзників.

США намагалися гарантувати безпеку в Азії після завершення Другої світової війни.

Однак, Сполучені Штати спочатку не довіряли більшості своїх партнерів в регіоні.

Після закінчення війни в Кореї в 1953 році американські чиновники побоювались, що диктатор Південної Кореї Сингман Рі може відновити конфлікт в регіоні. А авторитарний правитель Тайваню Чан Кайши втягне США в чергове протистояння.

Також, в Індо-Тихоокеанському регіоні досить важко створити союз, подібний до ЄС. Адже географія Азії «не сприяє цьому».

Країни в регіоні розділені океаном, і зазвичай їх турбували різні «вороги». Однак, зараз ситуація змінилася.

Найближчими союзниками США в регіоні є демократичні країни, а не автократії. Дедалі суперечливіша поведінка Китаю підштовхує країни Азії об’єднуватися у протистоянні Пекіну.

Політика Китаю щодо Тайваню та Гонконгу, тиск на сусідів у Південно-Китайському морі та прикордонні сутички з Індією за останні кілька місяців зробили побоювання перед китайським домінуванням у регіоні масштабнішим.

Протягом багатьох років Вашингтон прагнув налагодити міцніші зв'язки між союзниками в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Однак, «асоціація країн Азії проти Китаю» не є надто стійкою, і може розвалитися через, наприклад, територіальні суперечки, які свого часу вже були причиною конфліктів. До того ж, країни-союзники завжди мають власні інтереси.

Однак, багатостороння координація у протистоянні Китаю може допомогти тихоокеанським демократіям.

Колективні зусилля дозволять обмежити регіональну залежність від китайських грошей та ринків, а іноземні інвестиції принесуть значну стратегічну перевагу.

Прагнення Китаю домінувати в регіоні та його зусилля, направлені на зміцнення власної впливовості в світі, можуть бути успішно реалізовані, якщо Пекін зможе розділити країн-союзників. Однак, саме «надмірна активність» Пекіна у боротьбі за домінування в регіоні призвела до зближення демократичних країн в Індо-Тихоокеанському регіоні, резюмує Bloomberg.

Раніше повідомлялося, що робота іноземних журналістів в Китаї стає все більш «нестабільною».

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі