Чи варто вакцинуватися перехворівшим COVID: вчені провели дослідження

Поділитися
Чи варто вакцинуватися перехворівшим COVID: вчені провели дослідження
Вакцинація після перенесеної хвороби дає "суперіммунітет".

Змішаний імунітет, який з'являється після вакцинації вже перехворіли коронавірусом, більш ефективно справляється з новими штамами.

До такого висновку прийшли вчені Університетського госпіталю Сієна в Італії, пише Nature.

Вчені проаналізували рівень В-клітин пам'яті у людей, які вакцинувалися після того, як перехворіли COVID-19, а також зробили щеплення, але не хворіли. У перших відсоток нейтралізують моноклональних антитіл був вищим, ніж у нехворівших, для кожного з відомих штамів.

Це пов'язано з зародкової лінією IGHV2-5 і лінією IGHJ4-1, яку виявили тільки у перехворілих людей, і виробляла потужні та широко нейтралізуючі антитіла.

В іншому дослідженні говориться, що вакцинація після хвороби викликає "суперіммунітет" (змішаний або гібридний імунітет), який здатний забезпечити надійний захист.

За статистикою Міністерства охорони здоров'я, в Україні вже перехворілих коронавірусом 2,3 млн осіб. Як інформує лікар-інфекціоніст Леся Радковська, вакцинуватися після перенесеного коронавірусу можна відразу, коли закінчиться заразний період.

"Тобто коли завершаться термін самоізоляції та симптоми захворювання, а людина отримає негативний тест на ПЛР/антиген", — зазначила вона в ефірі Факти ICTV.

При необхідності можна відкласти щеплення на термін до шести місяців — саме стільки часу є у людини, щоб не захворіти на коронавірус повторно.

Попри те, перехворіла людина чи ні, все одно є успішний досвід і рекомендація провести вакцинацію після шести місяців після закінчення хвороби.

Вакцинуватися після коронавірусу необхідно всім, адже чим більше відсоток вакцинованих, тим дієвіше колективний імунітет.

Після перенесеного захворювання виробляється набутий природний імунітет, але він не гарантує того, що людина знову не захворіє на коронавірус. І тяжкість нового захворювання не залежить від попереднього досвіду хвороби.

Імунітет, який розвивається після вакцинації, надасть надійний захист від коронавірусу. Вакциновані люди рідше хворіють на COVID-19. А якщо таке трапляється, то переносять хворобу набагато легше і з меншою кількістю ускладнень.

Це відбувається тому, що вакцини краще стимулюють утворення антитіл і Т-клітин, які знешкоджують вірус.

Раніше повідомлялося, що в Україні не планують вводити додаткові обмеження для невакцинованих від коронавірусу громадян, заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузин.

Також повідомлялося, що кількість осіб, які можуть померти від коронавірусу, може перевищити тисячу осіб на добу і проблема — у вакцинації. 99,9% людей, які відправляються на цвинтар — невакцинованих, заявив Секретар РНБО Олексій Данилов.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі