Олександр Лукашенко не захотів вести телефонні переговори з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Вона особисто намагалася зв'язатися з ним кілька разів, повідомила канцлер на брифінгу за підсумками онлайн-зустрічі глав держав і урядів країн ЄС, передає «РБК-Україна».
За словами Меркель, так як президент республіки відмовився від розмови, вона не може бути посередником в ситуації з Білоруссю.
«Посередницькою ситуації в даний час я не бачу, так як президент Лукашенко відмовився від телефонної розмови, про що я шкодую. Бути посередником можна, тільки коли знаходишся в контакті з усіма сторонами, але ми зробимо все з нашого боку для просування національного діалогу », - сказала Меркель.
Join us LIVE as Angela Merkel addresses the press regarding Belarus : https://www.pscp.tv/w/cgvJJzk3MTc4OTN8MXZPeHdrWWRWT0x4Qrx99o8s_hMK7v4ejYlGxLK1rH9bziE3sFgZe9C8tBxq
- DW News (@dwnews) August 19, 2020
Як повідомила сьогодні прес-секретар Лукашенко Наталія Ейсмонт в ефірі однієї з програм на російському телебаченні, її шеф провів телефонну розмову з Володимиром Путіним щодо ситуації в Білорусі і попросив передати канцлеру Німеччини Ангелі Меркель прохання не втручатися у внутрішні справи Білорусі. За її словами, Лукашенко не бачить необхідності в розмові з Меркель на даному етапі.
Нагадаємо, що у вівторок, 18 серпня президент Росії Володимир Путін переказав Олександру Лукашенко зміст своїх переговорів з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Еммунелем Макрона про ситуацію в Білорусі.
Під час розмови з Путіним Меркель закликала Мінськ «відмовитися від застосування сили проти мирних демонстрантів» і вступити в діалог з опозицією і суспільством.
Нагадаємо, в Білорусі 11-й день тривають протести проти офіційних результатів виборів президента. ZN.UA продовжує стежити за подіями і інформувати про них читачів в текстовому онлайні.
Про те, наскільки ймовірним є те, що Путін відправить російські війська в Білорусь для збереження Лукашенко при владі, читайте в матеріалі оглядача відділу міжнародної політики ZN.UA Володимира Кравченка "Дзвінок" другу "".