Чи можна провести безпечні вибори за часів пандемії — Euobserver

Поділитися
Пандемія COVID-19 додала ще одного рівня складності у забезпеченні демократичних виборів.

З тих пір, як пандемія коронавірусу «взяла під контроль» фактично цілий світ, проведення виборів стало досить проблематичним для всіх країн, адже голосування може сприяти поширенню COVID-19. Внаслідок цього, уряди держав почали шукати різні шляхи для здійснення необхідних демократичних процесів в умовах пандемії, пише Euobserver.

Попри те, що швидке реагування на пандемію є важливим, воно не повинно відбуватися за рахунок безпеки та справедливості демократичних прав виборців.

Так, чи інакше, пандемія COVID-19 додала ще одного рівня складності у забезпеченні демократичних виборів.

Кожна країна, яка проводить вибори під час пандемії, повинна визнати цю складність і спробувати до неї «пристосуватися».

При цьому, голосування поштою все-таки може «викривити справедливість голосування».

Впровадження нових технологій, процедур обробки бюлетенів та підрахунку голосів, особливо безпосередньо перед виборами, може створити нові ризики.

Польща – це перша держава, яка провела президентські вибори після спалаху коронавірусу. Держава спочатку намагалася провести свої президентські вибори в короткі терміни, вдавшись до голосування поштою.

Польські чиновники зобов’язували поштову службу отримувати дані про реєстрацію виборців у країні.

Тоді польська поштова служба, яка не мала попереднього досвіду організації виборів, помилилася, запитуючи особисту інформацію виборців електронною поштою, не застосовуючи належних заходів безпеки.

Якщо влада країн модифікує свою виборчу систему, можуть виникнути непередбачувані проблеми.

Прийняття рішень в останню хвилину стосовно процедури проведення виборів під час пандемії може загрожувати справедливості результатів голосування.

Враховуючи те, що країни швидко рухаються до змін у своїх виборчих системах у відповідь на пандемію, їм слід вжити перевірених заходів, щоб забезпечити максимально безпечний процес голосування.

Дуже важливо, щоб влада країн вжила заходів для оцінки своєї поточної «виборчої інфраструктури» за допомогою стрес-тестування та аудиту, щоб виявити прогалини та усунути можливі проблеми.

До того ж, неабияку небезпеку для виборів у часи пандемії становлять саме кібератаки.

Для прикладу можна навести досвід Північної Македонії, яка постраждала від кібератак під час парламентських виборів у липні, нині країна працює над «цифровою безпекою» виборчої системи.

Кібербезпека наразі відіграє чи не найважливішу роль у виборчій системі, резюмує Euobserver.

Раніше повідомлялося, що країни, якими керують жінки, краще впоралися з пандемією.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі