Про це на сторінках лояльної до Демократичної партії газети New York Times пише республіканець і член Комітету Сенату з закордонних справ Корі Гарднер.
Моральне виправдання такого рішення, на його думку, цілком очевидне. Росія вторглася в сусідні Україну і Грузію, вона підтримує жорстокий режим Башара Асада і ворогів Америки в Афганістані, а також веде інформаційну війну проти західних демократій, не кажучи вже про її втручання у американські вибори. Цього тижня Організація із заборони з хімічною зброєю вказала на те, що Кремль перейшов немислиму до цього часу лінію. Вона підтвердила британські висновки про використання російської хімічної речовини військового призначенння "Новичок" на британській території для отруєння екс-шпишуна Сергія Скрипаля.
Росія заперечує обвинувачення, але докази кричать про протилежне.
"Так само як і серйозність скоєної в Британії атаки. Росія тепер офіційно відповідальна за застосування хімічної зброї проти країни-члена НАТО на її ж землі. Це зухвале порушення суверенітету одного з наших найважливіших союзників. Це вимагає серйозної американської відповіді", - пише репсбуліканець.
Це шокуюче підтвердження від ОЗХЗ прозвучало якраз після кошмарних хімічних атак Асада проти власних же людей. Сирійський диктатор досі при владі лише тому, що Кремль надає йому інтенсивну дипломатичну, військову і економічну підтримку. Застосування хімічної зброї проти мирних мешканців заборонене міжнародним законом, зокрема Конвенцією про хімічну зброю. Насправді сирійська хімічна програма була однією з причин, чому США почали вважати Дамаск спонсором тероризму.
Поруч з цим існують докази, що Росія грає за обидва табори у сирійській війні, підтримуючи з одного боку режим Асада, а з іншого - посилюючи сили радикалів, які воюють проти нього. ЗМІ повідомляли, що Москва надає матеріальну допомогу "Ісламській державі", зокрема постачає організації новобранців. Серед терористів тепер чимало російськомовних.
Вашингтон також знає про російську підтримку ворогів США у Афганістані. 9 лютого 2017 року генерал Джон Ніколсон, який командує силами в центральноазійській країні, сказав Комітету Сенату з питань Збройних сил, що Росія почала "пубічно легітимізувати Талібан" з метою "підірвати зусилля США і НАТО".
"Більше того, російська незаконна і аморальна війна проти України не закінчується. Після російської анексії Криму в 2014 році і подальшої підтримки підконтрольних Росії маріонеток в Донбасі міжнародна спільнота не змогла адекватно відповсіти на російську агресію, яка триває досі. І ціна такої помилки нищівна. Більше 10 тисяч українців загинули на війні, а 1,7 мільйонів людей були переселені", - пише американський політик, нагадуючи і про те, як російські сили збили малайзійський "Боїнг 777" над Донбасом, вбивши 298 людей на борту.
"Саме тому я планую представити законопроект, який буде вимагати від Держдепартаменту впродовж 90 днів визначити, щи відповідає Росія критеріям, що бути визнаною як країна, що спонсорує тероризм. Якщо відповідь буде схвальна, Росія зіштовхнеться з обмеженням американської зовнішньої допомоги, забороною оборонного експорту і продажів, обмеженнями продажу певних американських компонентів подвійного застосування, а також з фінансовими і іншими обмеженнями", - наголосив Гарднер.
Він наголосив, що вина за сьогоднішню недовіру між США і Росією повністю на совісті Кремля. І потрібно застосувати всі доступні дипломатичні кроки, щоб захистити демократію і союзників, а також стримати реваншизм Росії, яка намагається переписати історію.
Тим часом, Мінфін США оцінив ефект від санкцій проти російських олігархів. Стівен Мнучин заявив, що результат був таким, як прагнув Вашингтон. В інтерв'ю телеканалу Fox Business глава американського Мінфіну також не виключив можливості введення додаткових обмежень проти Росії. Нагадаємо, що 6 квітня США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній з "кремлівського списку". У перелік потрапили сім олігархів, 17 високопоставлених чиновників, а також 12 державних і приватних компаній.