Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном викликає дедалі більшу міжнародну стурбованість. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян навіть заявив в одному з інтерв'ю про те, що він побоюється потенційного конфлікту Вірменії з Туреччиною, пише Washington Post.
Пашинян вважає, що Туреччина "створює нестабільність у своєму сусідстві, у східному Середземномор'ї, на Близькому Сході і зараз на Південному Кавказі. На думку вірменського прем’єра, це створює дедалі більшу загрозу глобальній безпеці.
Сполучені Штати, Франція та Німеччина закликали Вірменію та Азербайджан до дипломатичних переговорів. Росія також запропонувала провести мирні переговори. Але досі не було очевидного прогресу у напрямку припинення вогню або переговорів про врегулювання.
Державний департамент США дедалі більше стурбований протистоянням між союзником США Туреччиною (адже країна є членом НАТО) та Вірменією, яка своєю чергою, є союзником Росії.
Але президент Сполучених Штатів Дональд Трамп, який раніше «хвалився дружбою» з лідером Туреччини Реджепом Ердоганом, досі ніяк не коментував конфлікт Вірменії та Азербайджану.
Кандидат у президенти США від Демократичної партії Джо Байден у вівторок заявив про те, що Сполучені Штати повинні активно сприяти деескалації конфлікту.
Прем’єр-міністр Нікол Пашинян вже звинувачує Туреччину в нападі на Вірменію, однак Туреччина заперечує всі звинувачення.
Тим часом, протистояння за Нагірний Карабах загострюється. Обидві сторони конфлікту звинувачують одна одну в початку бойових дій.
Пашинян заявив про те, що говорив про можливе дипломатичне врегулювання конфлікту з президентом Росії Володимиром Путіним, президентом Франції Емманюелем Макроном, канцлером Німеччини Ангелою Меркель та генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем.
Макрон своєю чергою застеріг Туреччину від втручання в протистояння, однак Туреччина відповіла, що зробить все необхідне, якщо Азербайджан звернеться за допомогою.
Державний департамент Сполучених Штатів заявив про те, що США "стурбовані повідомленнями про широкомасштабні військові дії" в Нагірному Карабасі і застеріг інші країни від будь-якого військового втручання в конфлікт між Вірменією та Азербайджаном.
Заступник державного секретаря США Стівен Біган закликав міністрів закордонних справ Азербайджану та Вірменії «вмовити обидві сторони припинити військові дії».
Заява з боку Сполучених Штатів «на найвищому рівні» стосовно ситуації в Нагірному Карабасі прозвучала від держсекретаря США Майка Помпео.
Помпео сказав, що обидві сторони повинні припинити насильство і почати співпрацювати з представниками Мінської групи, до якої входять Росія, Франція та США, щоб якомога швидше залагодити конфлікт.
Протистояння між Вірменією та Азербайджаном - це один із тих забутих «заморожених конфліктів», що можуть різко спалахнути, коли зростає регіональна та глобальна напруженість. Роль США у вирішенні конфлікту між країнами може стати важливою, однак американський президент Дональд Трамп поки лише «мовчить» з цього приводу, резюмує The Washington Post.
Раніше повідомлялося, що Анкара заперечила наявність своїх літаків в районі Нагірного Карабаху.