Минулого місяця Міністерство фінансів США запровадило санкції проти чотирьох осіб, пов'язаних з Росією, за спробу вплинути на вибори президента США, включаючи українського парламентарія на ім'я Андрій Деркач, який намагався із довіреною особою президента Дональда Трампа Руді Джуліані «зіпсувати репутацію» кандидата від Демократичної партії Джо Байдена на фоні президентських виборів, пише The New York Times.
За даними Міністерства фінансів США, Деркач був "активним російським агентом протягом близько десяти років і підтримував тісні зв'язки з російськими спецслужбами".
Міністерство фінансів також заявило про те, що Деркач приховано працював над розробкою та поширенням "неправдивих і необгрунтованих розповідей щодо деяких чиновників США на фоні майбутніх президентських виборів 2020 року" - очевидне посилання на Байдена.
Деркач випустив «відредаговані аудіокасети та іншу інформацію», яку зумів «проштовхнути» до західних ЗМІ.
Минулого року американські спецслужби попередили Білий дім, що Джуліані, який тоді шукав в Україні компромат на сина Джо Байдена – Хантера, був об'єктом російського впливу.
"Росіяни співпрацюють з Руді Джуліані вже більше року. Будь-яка інформація, запропонована Руді Джуліані, може бути ненадійною", - сказав демократ з комітету закордонних справ Сенату Кріс Мерфі.
Це, звичайно, не завадило The New York Post публікувати серію статей про Хантера Байдена, нібито заснованих на жорсткому диску, який потрапив у руки Джуліані. Деякі історії про наркотичну залежність Хантера, здається, мають намір поранити Джо Байдена, принижуючи гідність його сина. Також була інформація стосовно того, що Джо Байден наполягав на звільненні українського прокурора, аби допомогти енергетичній компанії Burisma, у складі якої був Хантер Байден.
Ситуація з поширенням провокативної інформації про Джо Байдена нагадує «реконструкцію» російської спецоперації на фоні президентських виборів у США 2016 року, яка допомогла знизити шанси на перемогу кандидатки від демократів Хіларі Клінтон.
Зараз, як і тоді, кампанія Трампа, схоже, сподівається, що ЗМІ допоможуть створити ілюзію скандалу там, де його може не бути. І зараз, як і тоді, хтось із найближчого оточення Трампа працює безпосередньо з кимось, хто є, принаймні, на думку уряду США, російським агентом.
Більшість авторитетних репортерів не приймають приманки, адже наміри Джуліані занадто розмиті та підозрілі. Один із журналістів, якому приписали авторство статті про Хантера Байдена, фактично заперечив свою причетність до написання.
Є інформація, що Джуліані спочатку пропонував опублікувати інформацію Fox News, але "підрозділ новин вирішив не запускати історію, поки джерела та достовірність електронних листів не будуть належним чином перевірені".
Походження жорсткого диска є неясним, і ФБР, як повідомляється, розслідує, чи пов'язано це з іноземною кампанією дезінформації. Джуліані каже, що диск отримав від власника майстерні з ремонту комп'ютерів в штаті Делавер, який стверджує, що хтось, на ім’я Хантер Байден, віддав три ноутбуки на ремонт і не забрав їх.
Виникає підозра, що Джуліані має приховані наміри скомпрометувати Джо Байдена на фоні виборів.
У 2016 році громадськість не знала, що колишній голова виборчої кампанії Трампа Пол Манафорт, передавав дані опитувань особам, які мали зв’язки з російською розвідкою - таке відкриття було б руйнівним для репутації Трампа. Зараз, навпаки, «співпраця» Джуліані з Деркачем є неприхованою.
Минулого тижня Джуліані заявив, що існує лише 50% шансів на те, що його український «друг» справді є російським шпигуном, і якби Деркач дійсно співпрацював з російськими спецслужбами, то Джуліані це б знав.
Джуліані, мабуть, не може саботувати Байдена так, як WikiLeaks саботувала Клінтон у 2016 році. Витік провокативної інформації про Клінтон завдав шкоди, оскільки багато виборців вже вважали, що в її прихованих електронних листах є щось «зловісне».
Але тактика Джуліані може мати свою ефективність, хоча, швидше за все, виборці в США вже визначилися зі своїми пріоритетами, і на хід голосування наміри Джуліані навряд чи надто вплинуть, резюмує видання.