Увесь світ спостерігає за перебігом виборів президента США 2020 року. Однак, схоже, що президент Сполучених Штатів Дональд Трамп не надто «серйозно» ставиться до цьогорічних виборів в Америці, пише Politico.
Однак, ставки, безсумнівно, величезні. Результат президентських виборів у США матиме значний вплив на політичну ситуацію в світі.
Також, внутрішньополітичні наслідки потенційного переходу влади від Дональда Трампа до демократа Джо Байдена були б величезними для Америки.
Аналітики попереджають, що вибори президента США 2020 року є чи не найважливішими в історії США, тоді як Дональд Трамп «некоректно оцінює ситуацію».
Попри те, що Трамп говорить про катастрофічні наслідки для Америки, якщо президентом стане його опонент Джо Байден, з’являються сумніви стосовно того, що Трамп «серйозно налаштований на перемогу».
Якщо на думку Трампа, «існування самої країни стоїть на кону» листопадових виборів, чому ж тоді Дональд Трамп не підготувався до президентських дебатів. Замість того, щоб використовувати час перебування на посаді на користь американського народу, президент відволікається на «дрібну ворожнечу та критикує своїх опонентів».
Для того, щоб дійсно здобути перевагу над Джо Байденом, Трампу треба розробити ефективний план боротьби з пандемією коронавірусу в США, однак він цього не робить.
Якщо на президентських дебатах 2016 року з Хілларі Клінтон Трамп слідкував за своєю поведінкою та був відносно дисциплінованим і постійно повертався до центральних тем, то дебати з Джо Байденом були іншими.
Без сумніву, Трамп мав свою стратегію, він намагався чинити тиск на суперника під час дебатів і змусити його зламатися. Тим не менше, президент піддався своєму гніву та зневазі до Байдена і нашкодив лише власній репутації.
Якщо на дебатах в 2016 році Трамп порушував питання, які цікавлять виборців, такі як торгівля, імміграція, то на дебатах з Байденом він приділяв час власним інтересам.
Трамп провів «кампанію проти носіння захисних масок», тоді як маски є відносно недорогим засобом, який може допомогти зменшити поширення коронавірусу.
Зараз, враховуючи те, що він сам інфікувався COVID-19, його «протимаскова кампанія» повернулася проти нього.
Якщо на виборах в 2016 році політика економічного зростання США була ключовим моментом передвиборної кампанії Трампа, то цього року, враховуючи економічну кризу, Трамп не має можливості «похвалитися» значними економічними успіхами перед виборами.
Якщо Трамп програє на листопадових виборах в США, то його прихильники, без сумніву, знайдуть багато відмовок, звинувачуючи в поразці Трампа пандемію, вороже налаштовані ЗМІ та фальсифікацію результатів. Однак, причиною потенційного програшу Трампа можуть стати лише його власні політичні невдачі, резюмує видання.
До виборів президента США залишилося небагато часу.
На загальнонаціональному рівні серед потенційних виборців Байден випереджає Трампа на 16%. Відзначимо, що Байден у двох соціологічних опитуваннях випереджає Трампа на загальнонаціональному рівні на десять і вісім відсотків відповідно.
Прогноз FiveThirtyEight дає Байдену 80% шансів на перемогу в президентських перегонах, а Трампу лише 20%. Модель також дає демократу 29% шансів на впевнену перемогу - тобто перемогу на всенародному голосуванні, принаймні з різницею в 10 відсотків.
Аналітики журналу The Economist вважають, що шанси Байдена на перемогу набагато вищі, ніж у чинного глави держави, якого висунули республіканці.
Інтерес до виборів піднявся до майже рекордного рівня. Майже 6 з 10 зареєстрованих виборців кажуть, що вони стежать за виборами "дуже пильно". Це найбільше, ніж в будь-яку іншу президентську кампанію в цей час в циклі, починаючи з 2000 року.