Через пандемію коронавірусу в світі може зрости кількість самогубств — The Economist

Поділитися
Карантин та правила соціального дистанціювання посилюють відчуття самотності та провокують депресію.

Коли Центр з контролю та профілактики захворювань США провів опитування цього літа, він виявив, що кожен десятий з 5,400 респондентів серйозно замислювався про самогубство минулого місяця. Для молодих людей у ​​віці від 18 до 24 років результати були вражаючими: кожен четвертий замислювався про суїцид. Опитування вкотре показало, наскільки негативно пандемія коронавірусу впливає на психічне здоров’я людей, пише журнал The Economist.

Багато людей втратили роботу через пандемію, крім того, карантин, запроваджений для протидії поширенню вірусу, а також правила соціального дистанціювання, посилюють відчуття самотності та провокують депресію.

Але, чи впливає «коронавірусна криза» на рівень самогубств у світі, поки говорити ще зарано.

Майже всі країни публікують статистику самогубств із запізненням на рік-два; і останніми роками кількість самогубств зменшується в більшості країн, за винятком Америки.

Тому загальна картина самогубств у період пандемії COVID-19 ще не з’явилася. Але у експертів є причини очікувати найгірших наслідків.

Кількість дзвінків на гарячі лінії довіри зростає. Деякі служби в Америці спостерігали збільшення обсягу дзвінків на гарячі лінії допомоги у вісім разів.

Кількість молодих людей, які звертаються за психологічною допомогою, зросла.

Кількість людей, які почали відчувати тривогу та занепокоєння також збільшується.  

Загальна кількість самогубств у Японії в серпні склала 1,849, що на 15,3% більше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомило тамтешнє Міністерство охорони здоров'я. Національна поліція Непалу заявила, що самогубства під час пандемії значно зросли. Міністерство охорони здоров'я Таїланду побоюється, що майже дев'ять із ста тисяч тайців ризикують стати жертвами суїциду. Міністерство створює нову систему звітності для запобігання погіршенню ситуації.

До того ж, якщо прослідкувати за історією, то можна побачити зв'язок між рівнем самогубств та пандеміями.

Свого часу римський поет Овідій писав про те, що багато людей вбивали себе під час епідемії чуми, щоб "власною рукою вбити страх смерті".

Епідемія іспанського грипу у 1918 році також збільшила кількість самогубств в Європі.

Спалах SARS у 2003 році збігся зі зростанням кількості самогубств серед літніх людей у Гонконгу.

Однак історія не може дати точного орієнтиру для сьогодення.

Після початку пандемії коронавірусу наприкінці минулого року, команда аналітиків при Міністерстві охорони здоров'я Таїланду розпочала аналіз архівів та наукової літератури для співставлення даних про епідемії та самогубства. Однак, ніякого чіткого зв’язку між самогубствами та епідеміями аналітики не знайшли.

Жодні епідемії не спричиняли подібного погіршення психічного здоров’я людей, до якого призвела пандемія COVID-19.

Однак, співвідношення між самогубствами та безробіттям, яке у багатьох країнах різко зросло під час пандемії, є досить серйозним.

Самогубства більш поширені саме серед чоловіків, ніж жінок, для прикладу, у Росії це співвідношення становить приблизно шість до одного. Таким чином, чоловіки, які залишились без роботи, можуть бути особливо схильні до ризику під час пандемії.

Наприклад, в Італії також чоловіки більше схильні до самогубства, ніж жінки. Моніка Вічі з Італійського національного інституту охорони здоров’я, вважає, що економічна криза, що розпочалася в 2008 році, призвела до значного зростання рівня самогубств.

Зростання безробіття, за її словами, призвело до подібного зростання кількості самогубств серед чоловіків по всій Європі.

Фінансова криза в Азії 1997 року сприяла збільшенню кількості самогубств серед чоловіків більш ніж на третину в Японії. Самогубства серед жінок зросли менш різко.

Молодь - ще одна потенційно вразлива група. Світогляд молодих людей може зазнати «викривлення», особливо через те, що молодь стала ще більше часу проводити в соціальних мережах та загалом перед екранами телефонів та комп’ютерів внаслідок пандемії і карантинних обмежень.

Серед молодих американців рівень самогубств піднявся більш ніж на 50% з моменту появи iPhone в 2007 році. Соціальні мережі можуть сприяти зростанню насильства.

Протягом останнього десятиліття соціальні мережі поступово, але впевнено, скорочували кількість часу, коли молоді люди спілкуються віч-на-віч. Внаслідок карантину та закриття шкіл багато дітей втратили можливість особистого спілкування з друзями та однолітками. Наслідком цього є набагато більша залежність дітей від соціальних мереж.

Професор психології в Університеті штату Сан-Дієго Жан Твенге вважає, що смартфони та соціальні мережі є "першопричиною" зростання кількості суїцидів серед молоді в Америці.

Зараз багато урядів зосереджують свою політику на пом’якшенні соціальних та економічних втрат, спричинених пандемією. Деякі компанії пропонують своїм працівникам допомогу. Людям, які шукають в Інтернеті методи самогубства, зараз часто пропонують номери гарячих ліній та пропозиції допомоги від благодійних організацій. Рано чи пізно, пандемія мине, люди повинні просто набратися терпіння та повірити у власні сили, адже все ще залишається надія на краще, резюмує журнал.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі