У Міжнародному валютному фонді підрахували, що глобальна економіка в 2020 році зменшилася на 3,5% через коронавірус і спровоковану ним кризу.
Про це йдеться в оновленому огляді світової економіки World Economic Outlook.
Економічний спад виявився не таким глибоким, як очікували експерти фонду. У жовтні прогнозувалося падіння 4,4%, але економічна динаміка в другій половині року виявилася більш активною.
Обвал у 2020 році став найбільшим за багато років - у 2009 році через світову фінансову кризу падіння склало всього 1,7%
Впали всі без винятку великі економіки світу: Іспанія - на 11,1%, Великобританія - на 10,0%, Італія - на 9,2%, Франція - на 9,0%, Індія - на 8,0%, Канада - на 5,5%, Німеччина - на 5,4%, Японія - на 5,1%, Росія - на 3,6%, США - на 3,4%.
Прогноз на 2021 рік поліпшено - зростання глобальної економіки очікується на рівні 5,5%, а не 5,2%, як раніше.
Оптимістичний прогноз базується на тезі, що економічна активність буде збільшуватися завдяки вакцинам і додатковими програмами стимулювання в окремих великих країнах.
Темпи зростання будуть значно відрізнятися між країнами в залежності від доступу до медичної допомоги, дієвості державної підтримки, впливу вторинних ефектів і структурних характеристик економіки на початок кризи.
Прогноз на 2022 рік залишився без змін - зростання на 4,2%.
Раніше повідомлялося, що Нацбанк високо оцінює шанси на перший перегляд місією МВФ програми кредитування stand-by та отримання чергового траншу, заявив глава НБУ Кирило Шевченко.
Кабінет міністрів в ході переговорів з Міжнародним валютним фондом запевнив, що державного регулювання цін на ринку газу в Україні не буде. Введення обмежень на 2 місяці - тимчасовий захід.
Обсяг планових платежів України Міжнародному валютному фонду у 2021 році становить близько $1,6 млрд.
Майже $1,36 млрд з цієї суми це погашення основної суми боргу і $0,26 млрд - виплата відсотків, написав на своїй сторінці в Facebook глава Ради Національного банку Богдан Данилишин.
Рівень розвитку кредитування в Україні надзвичайно низький, а кредитні важелі фінансування бізнесу і населення використовуються недостатньо. Тим часом проведення адекватної поточним умовам грошово-кредитної політики і подолання дезінтеграції реального і фінансового секторів могли б стати потужними драйверами відновлення економіки України. Детальніше в матеріалі "Кредитно-боргові аномалії".