Чемпіонат світу з футболу, який сьогодні розпочинається в Росії, дає країні ще один шанс продемонструвати свій авторитет, пише американське видання New York Times.
Заявка на право провести чемпіонат була частиною зусиль щодо перетворення Росії на сучасну і глобалізовану країну. Але у 2012 році президент РФ Володимир Путін відмовився від цієї ідеї.
"Ми не прагнемо стати глобалізованої нацією. Стратегія зовнішньої політики Росії - бути кішкою, яка ходить сама по собі", - зазначив експерт Володимир Фролов.
Тим не менше, Росія як і раніше намагається довести, що володіє авторитетом великої держави. Вона не може зробити це військовими або фінансовими методами. Залишаються великі спортивні змагання, зокрема Чемпіонат світу, який стартує сьогодні.
Такі події, як зимова Олімпіада 2014 року в Сочі і ЧС з футболу дають Росії можливість грати роль великої держави, що підвищує почуття національної гордості і відкидає уявлення про те, що Захід ізолював РФ за допомогою міжнародних санкцій, дипломатичних висилок і інших заходів, викликаних недавніми подіями.
"Ми переживаємо період ізоляції, і для Росії важливо показати, що вона все ще є членом клубу великих держав", - зазначив політичний аналітик Гліб Павловський.
На думку директора російського "Левада-Центру" Льва Гудкова, Путіну важлива ця "демонстрація сили, влади і колективного успіху".
У цьому плані Олімпіада в Сочі пройшла не так, як передбачалося. Західні лідери трималися подалі, а результат російської команди пізніше погіршився через допінг-скандал. Чемпіонат світу дає Росії ще один шанс. Захід проходить на тлі зростання напруженості між США і Євросоюзом. Відносини між ними погіршилися минулого тижня на саміті "Великої сімки" в Канаді.
На думку Фролова, зараз найвигідніша міжнародна ситуація для Росії з 2013 року.
Сьогодні, 14 червня, в Росії стартує чемпіонат світу з футболу, в якому візьмуть участь 32 країни. Ряд країн, зокрема Великобританія, Ісландія, Польща, Швеція, Австралія, Японія, Данія та Фінляндія, приєдналися до дипломатичного бойкоту мундіалю.
За даними ЗМІ, на засіданні Європарламенту 14 червня може бути прийнята резолюція про дипломатичний бойкот ЧС-2018.