Служба безпеки Чехії (BIS) у своєму річному звіті заявила про те, що минулорічні кібератаки на Міністерство закордонних справ країни здійснили російські розвідслужби. В BIS розповіли, що відповідальність за дві окремі атаки на МЗС Чехії частково лежить на групі хакерів APT28, яку пов'язують з ГРУ РФ, і групі Turla, за якою стоїть ФСБ.
"Всі висновки ясно дають зрозуміти, що це була кампанія кібершпіонажу Turla, за якою стоять ФСБ, російська розвідувальна служба, і APT28/Sofacy, яку пов'язують з російською військовою розвідкою, ГРУ", - йдеться в щорічному звіті за 2017 рік, опублікованому в понеділок.
Зазначається, що після злому системи МЗС Чехії, хакери отримали доступ до адрес електронної пошти більше 150 співробітників, після чого скопіювали листи і вкладені файли. "Таким чином, вони отримали дані, які можуть використовуватися для майбутніх атак, а також список потенційних цілей практично у всіх важливих державних інститутах".
Раніше шістьом громадянам Росії і двом казахстанцям влада США заочно пред'явила обвинувачення у кіберзлочинах за 13 пунктами. Їм інкримінують злом комп'ютерних систем, крадіжку особистих даних і відмивання грошей.
Нагадаємо, міністр оборони Нідерландів Анк Бейлевелд повідомила про те, що в квітні місцева влада вислала чотирьох агентів ГРУ, яких підозрюють у спробі вчинити кібератаку на ОЗХЗ. При цьому під час затримання росіян, в Організації щодо заборони хімічної зброї перевіряли речовину, якою в березні отруїли Сергія та Юлію Скрипалів.
Через кілька годин після такої заяви вже США звинуватили сімох росіян, включно з висланими з Нідерландів, у кібератаках по всьому світу.
Детальніше про звинувачення проти співробітників Головного розвідувального управління читайте в матеріалі DT.UA "Висилка і звинувачення в шпигунстві співробітників ГРУ РФ: головне".