Business Insider: Вторгнення Росії в Україну може спровокувати війни по всьому світу

Поділитися
Business Insider: Вторгнення Росії в Україну може спровокувати війни по всьому світу © Сергій Нужненко / Радіо Свобода
Колишній директор Ради національної безпеки США пояснила, чому російська агресія проти України вже має глобальний характер і чому подорожчання пального - це далеко не найгірший її наслідок.

Російська війна проти України - це «надзвичайно трансформативна» подія, яка потенційно може дати поштовх для початку інших конфліктів по всьому світу.

Про це Business Insider сказала колишній директор Ради національної безпеки США з питань Росії Фіона Гілл. Вона визнала, що людей лякають розмови про Третю світову війну. Але те, що відбувається в Україні, - це вже одна з тих війн «на зміні епох». І таких у історії Європи було багато.

За словами експерта, російське вторгнення вже призвело до «глобальних наслідків», які виходять далеко за межі України і Росії чи й навіть країн НАТО і ЄС. Гілл вказала на кризи в продовольчій безпеці, на глобальному енергетичному ринку, а також на «прецедент, який створив Путін для подібної активності в інших місцях». Чи може російська війна проти України призвести до конфлікту між великими державами? На думку Гілл, «такий ризик завжди є».

«В цьому питанні я хочу бути дуже обережною, тому що, звісно, Путін хоче, щоб ми повірили, ніби це опосередкована війна з НАТО. Він говорить всім про це, але насправді це загарбницька війна», - наголосила вона.

Однак, вона додала, що існує серйозний ризик, що російська агресія «розпалить інші конфлікти, як колись Арабська весна».

«Арабська весна була спровокована зростанням цін на продовольство через нестачу продуктів, а також зростанням інфляції і безробіття. Якщо путінська війна проти України ускладнить проблеми, які в нас вже були через COVID-19 й інші події, це ускладнення може розпалити конфлікти в інших місцях. І не обов'язково вони будуть між великими державами», - сказала Гілл.

Business Insider нагадує, що російське вторгнення в Україну спричинило глобальну енергетичну кризу. Європа сильно залежить від російських газу і нафти. Однак, у відповідь на російську агресію ЄС запровадив часткове ембарго на імпорт нафти з РФ. На додачу, сама Москва зупинила поставки через газопровід «Північний потік-1». І зростає страх, що потік палива через цю «трубу» вже не відновиться. Західні країни звинувачують Путіна в тому, що він використовує енергетику, щоб шантажувати їх. Тим часом, російська війна проти України розпалила продовольчу кризу по всьому світу. Експерти впевнені, що голод - це частина умисної стратегії Кремля, який хоче посіяти хаос і таким чином створити тиск на західні уряди, щоб вони здалися і виконали всі його вимоги.

«Буде дуже багато наслідків цієї війни на дуже довгий час. З багатьох точок зору це війна на зміні епох. Вона формує цілий набір взаємодій», - пояснила Гілл, вказуючи на те, що Путін «бігає між Іраном і Туреччиною, а також вмовляє Китай допомогти йому», при цьому погрожуючи російською ядерною зброєю.

«Цей конфлікт вже має глобальні виміри», - переконана Гілл.

Наслідки російського неспровокованого вторгнення в Україну впливає на все більшу кількість країн. Однак, на думку Гілл, мета, яку Путін переслідує у цій війні, не змінилася попри те, що російська армія не змогла окупувати Київ і зазнала великих втрат.

«Путін хоче так чи інакше знайти спосіб підкорити Україну», - вважає американський експерт.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі