Business Insider: Атаки на російські аеродроми демонструють "кричущу слабкість" РФ у захисті військових об’єктів

Поділитися
Business Insider: Атаки на російські аеродроми демонструють © Maxar Technologies
Американський експерт пояснив, що може означати російська версія вибухів та що за нею може приховуватися.

Після вибухів на аеродромах "Енгельс" і "Дягілєво" у Саратовській та Рязанській областях, Міністерство оборони Росії звинуватило Україну в атаці на них із використанням безпілотників радянського виробництва. Однак така заява визнає "незручну слабкість" у можливостях РФ захистити власні військові об’єкти, пише Business Insider, спираючись на слова військового експерта з вашингтонського аналітичного центру Center for Naval Analysis Семюела Бендетта.

У виданні зазначили, що уражені дронами аеродроми, на яких розміщуються ядерні стратегічні бомбардувальники держави-агресора, розташовані за сотні кілометрів від України.

«Дивно. Чому російська протиповітряна оборона не відстежила й не ідентифікувала цілі так глибоко всередині країни?» – запитав Бендетт.

Business Insider додало, що РФ грала з фактами впродовж усієї війни проти України, однак її версія щодо цих вибухів особливо не підтверджує компетентність російської армії. 

На думку деяких оглядачів, у своїй заяві вороже міністерство оборони мало на увазі оперативно-тактичний розвідувальний безпілотник Ту-141.

«По суті, це не так БпЛА, як літаюча ракета. Він не складний. І, ймовірно, створює багато шуму під час польоту. Знову ж таки, одна справа вдарити по чомусь, скажімо, на відстані 100-200 кілометрів від кордону. Інша справа – атакувати щось за 600 км від нього», – розповів військовий експерт.

Бендетт також не виключає, що своїм відкритим визнанням вразливості після звинувачення в атаці на аеродроми "київського режиму", Росія бажає прикрити більш незручну для себе версію того, як було завдано удару. Цей варіант полягає в тому, що атаку могли здійснити українські агенти на території РФ, – таке припущення першими висунули військові оглядачі в Telegram.

Якщо ж причиною вибухів на об’єктах дійсно стали БпЛА, випущені з території України, то це може свідчити про здатність ЗСУ бити по внутрішній частині російської території, насиченої цілями. У виданні вважають, що до такого розвитку подій Кремль, ймовірно, не готовий. 

Крім цього, там пояснили, що подібні одиничні обстріли навряд чи вплинуть на загальний хід війни РФ проти України. Водночас, атаки можуть здійснити психологічний тиск і змусити Москву витрачати більше ресурсів на захист своїх потужностей, які раніше вважалися такими, що не потребують значної оборони.

«Ми не знаємо, чи був це насправді дрон. Ми не знаємо, чи був це Ту-141. Але це було щось, що точно було ефективним», – підсумував Семюел Бендетт.

У свою чергу, старший науковий співробітник британського аналітичного центру Royal United Services Institute Джастін Бронк заявив, що наслідки удару по російських аеродромах перевищують фактичні втрати на об’єктах.

«Я вважаю справедливим сказати, що символічний характер атаки й потенційне відволікання оборонних систем для захисту "Енгельса" та інших авіаційних баз має більше значення, ніж фізична шкода, завдана російській авіації дальньої дії, яка була однією з більш ефективних частин російської армії протягом цієї війни", – пояснив він.

Раніше аналітики Міністерства оборони Великої Британії припустили, що атаку на аеродроми "Енгельс" і "Дягілєво" можна вважати одним із найбільших стратегічних провалів Росії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі