The Guardian: Вибухи на авіабазах в Росії можуть говорити про тактичну винахідливість України

Поділитися
The Guardian: Вибухи на авіабазах в Росії можуть говорити про тактичну винахідливість України © Maxar Technologies
Британський оглядач зауважує, що ані росіяни, ані союзники України на Заході навіть не підозрюють, які ще сюрпризи готує українська армія.

Українські чиновники останнім часом лише натякали на зміни у обороні їхньої країни від Росії. Може в Києва з’явилися далекобійні ракети? А може модифіковані безпілотники власного виробництва? Очевидні докази говорять про нове і неочікуване озброєння, яке було застосоване вранці в понеділок, коли сталися загадкові вибухи на двох російських авіабазах.

Кожна з них розташована дуже далеко від фронту. Відео з російських соціальних мереж підтверджують, що на авіабазі «Енгельс-2» в Саратовській області прогримів вибух. Ще один з стався в Дягілєво неподалік Рязані, всього за 250 кілометрів від Москви і Кремля, - пише в своїй статті міжнародний оглядач The Guardian і письменник Люк Гардінг. Державні ЗМІ Росії повідомили, що в результаті вибухів троє людей загинули, а ще п’ятеро були поранені, коли спалахнула вантажівка з пальним. Щонайменше два літаки були пошкоджені.

Точна причина вибухів досі не відома. Але, схоже, що Україна знайшла спосіб завдати удар по російських Ту-95 і Ту-22М. З жовтня Кремль використовував ці стратегічні бомбардувальники, щоб знищувати українську енергетичну інфраструктуру шматок за шматком, позбавляючи мільйони людей тепла і електроенергії під час зими.

«Існують припущення, що Київ розробив ударний безпілотник з дивовижним запасом ходу на рівні тисячі кілометрів. Минулого місяця український військовий сказав, що цю зброю вже застосовували проти російської армії. Якщо це правда, тоді більша частина європейської Росії тепер в радіусі досяжності. Впродовж року Москва користувалася асиметричною перевагою, маючи здатність запускати крилаті ракети з безпечної відстані на території Росії. Але тепер ця перевага може бути під загрозою», - пояснює автор.

Колишній міністр оборони України Андрій Загороднюк назвав українську військову тактику «по-суті опортуністичною». Натомість Росія продовжує вести повномасштабну і «цілеспрямовану» атаку з метою захопити Бахмут, попри великі втрати серед російських солдатів і техніки.

Більшість військових експертів очікують, що лінія фронту буде здебільшого статичною впродовж наступних кількох місяців після видовищних контратак України впродовж осені. Київ повернув контроль над Харківською областю і містом Херсон. Загороднюк допускає, що нові наступальні операції можуть відбутися ще до весни.

«Партизанський рейд в понеділок став демонстрацією української тактичної вигадливості в запеклій битві проти Росії. А також здатності Києва дивувати. В кінці жовтня Україна застала Москву зненацька, коли вранці запустила повітряні і морські безпілотники для атаки по порту в Севастополі, де базується окупаційний Чорноморський флот РФ. Кілька російських фрегатів були виведені з ладу включно з флагманом «Адмірал Макаров»», - йдеться в статті.

Військово-морські аналітики переконані, що Україна розробила смертоносні морські безпілотники. Вони складаються з деталей водного скутера і камери з дистанційним керуванням, а також несуть на борту вибухівку. Безпілотники також могли зіграти важливу роль в успішній українській атаці проти російської авіабази в містечку Саки в Криму. Тоді дев’ять російських літаків були знищені.

«Київ не завжди розповідає союзникам про свої плани перед проведенням деяких ризикованих військових операцій, - кажуть західні чиновники. Вони переконані, що українці умисне уникають розкриття планів щодо атак, тому що Захід може спробувати їх відмовити від їх втілення. Адже раніше українська сторона опинялася під тиском вимог відмовитися від певних ударів», - пише автор, додаючи, що атаки в глибині російської території - це особливо чутливе питання.

Адміністрація Джо Байдена дала зрозуміти, що не хоче вступати в прямий військовий конфлікт з Росією і боїться ядерної ескалації. Кремль стверджує, що він вже воює зі США і Заходом. А Україну вважає «маріонеткою» під американським управлінням. Білий дім передав Києву військову допомогу на майже 20 мільярдів доларів, але при цьому відмовив у поставках далекобійних боєприпасів, щоб Київ не міг завдавати удари безпосередньо по Росії. Але уряд Володимира Зеленського використовує власні технології для таких спецоперацій.

Автор вважає, що серед таких був і вибух на Кримському мосту, який сполучає окупований Крим з територією Росії. Також він нагадує, що в квітні українські сили потопили крейсер «Москва» за допомогою двох ракет «Нептун» власного виробництва. Обидва випадки були ударом по престижу Росії. Але можна очікувати нових сюрпризів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі