Парламент Великої Британії у суботу проголосував поправку, яка передбачає нове відтермінування Brexit – виходу країни з Європейського Союзу. Прем'єр-міністр Борис Джонсон був категорично проти чергового відтермінування, повідомляє BBC.
Сьогодні розглядалася нова угода, яку Джонсон узгодив з керівництвом ЄС, він сподівався, що депутати її підтримають. Але парламентарі не дійшли до її розгляду, підтримавши поправку щодо заборони виносити нову угоду на голосування, поки не будуть прийняті усі закони, необхідні для оформлення виходу. Автор поправки Олівер Летвін назвав це страховкою від неочікуваних наслідків: якщо за угоду проголосують, але потрібні закони за два тижні не ухвалять.
Згідно із законом, Джонсон має звернутися до Європейського союзу з проханням про нове відтермінування. Раніше він заявляв, що або депутати схвалять угоду, або її взагалі не буде. Він каже, що не має наміру вести нові переговори з Євросоюзом. Цю позицію він підтвердив і після сьогоднішнього голосування.
"Я не вестиму переговори про відтермінування з ЄС", - сказав він, пообіцявши, що наступного тижня уряд внесе усі потрібні закони і що після цього парламент має підтримати його угоду з Євросоюзом.
Нагадаємо, що 17 жовтня Євросоюз і Британія досягли нових домовленостей щодо Brexit. Угоду було схвалено між британськими та європейськими переговорними командами перед зустріччю європейських лідерів у Брюсселі.
У вересні британські депутати ухвалили закон, який блокує вихід із Європейську союзу без угоди з Брюсселем 31 жовтня і змушує прем'єр-міністра країни просити про відтермінування Brexit.
Про план Бориса Джонсона читайте в матеріалі Віктора Константинова "Останній бій?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".