У відповідь на запитання видання про те, чи є реалістичним, що Україна колись приєднається до НАТО?, Ширреф відповів: "Ні, не вважаю, що це взагалі реалістично. По-перше, з політичної точки зору, прийняти Україну в НАТО, коли значна частина України є окупованою російськими військами, може легко забезпечити війну. Інший момент - основа НАТО, стаття 5 - колективна оборона, при якій напад на одного члена Альянсу означає напад на всіх. Тому у військових категоріях заохочувати Україну в НАТО - справжній військовий виклик. (...) Тому я не думаю, що реалістично говорити про те, що Україна стане членом НАТО", - зазначив британський генерал у відставці.
Ширреф уточнив, що україні варто брати приклад з Фінляндії в часи "холодної війни".
У відповідь на питання про те, чи варто країнам НАТО підтримувати Україну, Ширреф зазначив, що краще це робити в двосторонньому порядку, оскільки є ризик, що в разі неповної згоди всередині Альянсу з підтримки України НАТО буде виглядати "неефективним і розрізненим".
Видання нагадує також, що в недавньому інтерв'ю DW голова місії України при НАТО Єгор Божок нещодавно також визнав, що Україна не може, принаймні поки що, бути членом НАТО. "Для того, щоб ставити питання членства, треба бути до цього готовим, не є дійсним для України", - сказав Божок.
У той же час, президент України Петро Порошенко висловив надію на те, що на саміті НАТО країна отримає підтвердження перспективи членства в Альянсі.
Нагадаємо, США і Україна мають намір скоординувати свої дії напередодні саміту НАТО у Варшаві, який пройде 8-9 липня. Держсекретар США Джон Керрі перебуває в Києві з візитом 7 липня.
За даними останнього опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова, у разі референдуму більшість українців проголосували б за вступ у Північноатлантичний альянс: 78% - за, 17% - проти при явці в 58%.