"Співробітники відділу боротьби з тероризмом у Скотланд-Ярді (SO15), які розслідують отруєння подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, вважають, що співробітники ГРУ РФ приїжджали до Британії у той час, коли відбувалися "підозрілі" смерті", - пише видання The Sunday Times.
Зокрема, мова йде про 44-річного бізнесмена Олександра Перепеличного, який помер у 2012 році під час ранкової пробіжки біля свого будинку у передмісті Лондона. Він допомагав британським спецслужбам розслідувати російські фінансові потоки, пише "Українська правда".
За два роки після його смерті страхова компанія, в якій бізнесмен застрахував своє життя, ініціювала додаткове розслідування. У шлунку померлого від "інфаркту" виявили отруйну речовину, яка міститься в рідкісній китайській рослині Гельземіум (Gelsemium Elegans). Отруєння нею має симптоми, подібні до симптомів аритмії.
Інший випадок – це смерть Скотта Янга, бізнес-партнера опального російського олігарха Бориса Березовського. Бізнесмен випав із вікна своєї квартири в центрі Лондона. Справи у цих двох вбивствах переведуть в категорію "підозрілих", коли почнеться нове опитування свідків.
Раніше видання The Insider і група розслідувачів Bellingcat з'ясували справжні імена "Руслана Боширова" та "Олександра Петрова". Ними виявилися офіцер військової розвідки, Герой Росії Анатолій Чепіга ("Боширов") і військовий лікар ГУ (колишнє ГРУ) Генерального штабу ЗС РФ, імовірно, Герой Росії Олександр Мішкін ("Петров").
Окрім Великої Британії "Петров" і "Боширов" відвідували Швейцарію, Нідерланди (де були затримані) й низку інших країн, йдеться у розслідуванні Bellingcat. Ці та інші відомості, оприлюднені розслідувачами, підтверджують роботу "Олександра Петрова" і "Руслана Боширова" на ГРУ Росії.
5 вересня британські правоохоронці оприлюднили дані двох підозрюваних в отруєнні Скрипалів нервовопаралітичною речовиною "Новачок". Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей наголосила на тому, що підозрювані є співробітниками російської розвідки, а замах на Скрипалів було схвалено вищим політичним керівництвом Росії.
5 березня в британському місті Солсбері із сильним отруєнням були шпиталізовані російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його донька Юлія. Отруєння Скрипалів набуло широкого розголосу, Росія традиційно відмовилася визнавати власну причетність до замаху, що призвело до масової висилки російських дипломатів з багатьох країн світу.
Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля та висилку російських дипломатів після цього читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".