Британське видання про архітектуру і дизайн назвало ТОП-10 мостів 2020 року

Фото
Поділитися
У список потрапили розвідний велосипедний міст в Копенгагені та найдовший у світі міст зі скляним дном.

Британське видання Dezeen, присвячене архітектурі і дизайну, назвало 10 найцікавіших мостів, відкритих в цьому році. У ТОП-10 увійшли: міст Ренцо П'яно в Генуї, вигнутий велосипедний міст в Копенгагені і найдовший у світі міст зі скляним дном.

1. Міст зі скляним дном, Китай, проект Інституту архітектурного дизайну і досліджень Чжецзянського університету

Інститут архітектурного дизайну і досліджень Університету Чжецзян спроектував підвісний міст з загартованого багатошарового скла товщиною 4,5 сантиметра, щоб він був повністю прозорим, а туристи могли бачити у себе під ногами річку, яка знаходиться на 201 метр нижче за них.

Міст, дожиною 526 метрів, через річку Ляньцзян в провінції Гуандун, був завершений в цьому році, і його офіційно визнали Книгою рекордів Гіннеса найдовшим мостом зі скляним дном в світі.

2. Станція Кеге-Норд, Данія, проєкт студій Cobe та Dissing+Weitling

Архітектори студій Cobe і Dissing + Weitling об'єдналися, щоб спроектувати пішохідний міст на вокзалі для нової високошвидкісної лінії з Копенгагена. Бетонний міст проходить над найзавантаженішою автомагістраллю Данії і з'єднує дві основні залізничні лінії.

3. Міст Канаваг, Ірландія, проєкт студії О'Доннелл + Туомі

Ірландська архітектурна студія O'Donnell + Tuomey побудувала цей міст з дерева і бетону через річку Лі для поліпшення зв'язку з Університетським коледжем Кірка.

4. Техніонскі Entrance Gate, Ізраїль, студія Schwartz Besnosoff Architects

Ворота на вході Ізраїльського технологічного інституту Техніон були спроектовані як міст, що з'єднує кампус з міською набережною.

«Ми вирішили запропонувати нову інтерпретацію ідеї «воріт» - не бар'єр або роздільник, а як міст», - пояснила студія Schwartz Besnosoff Architects.

5. Пішохідний міст через річку Провіденс, США, від студій Inform Studio і Buro Happold

Пішохідний міст через річку Провіденс з'єднує два парки в Провіденсі, штат Род-Айленд, і включає в себе п'ять існуючих причалів. Його сталева надбудова була облицьована стійкими до гниття модульними панелями з дерева Wana, матеріалу, який також відсилає до морського минулого Провіденса, оскільки він використовувався в будівництві човнів.

6. Міст Сан-Джорджо, Італія, архітектора Ренцо П'яно

Італійський архітектор Ренцо П'яно відкрив міст Сан-Джорджо в своєму рідному місті Генуя, Італія, на початку цього року. Він замінює міст Моранді, що обрушився під час шторму в 2018 році, в результаті чого загинуло 43 людини.

Міст Сан-Джорджо підтримується 18 тонкими залізобетонними опорами з еліптичними секціями, які допомагають світлу «ковзати» по його поверхні.

7. Міст Учазі, Китай, проєкт студій Wünschmann Kaufer Architects і Buschmeyer + Cai

Звивиста вісімка моста Учацзи являє собою безперервну пішохідну доріжку, яка була розроблена, щоб зробити його розважальним, а також функціональним. Міст перетинає річку в Ченду і з'єднує виставковий центр і парк з житловими районами.

«Наша мета полягала в тому, щоб розробити міст, який є чимось більшим, ніж монофункціональний елемент інфраструктури», - сказав один з творців.

8. Велосипедний міст Лілль-Лангебро, Данія, проект студій WilkinsonEyre and Urban Agency

Лондонська архітектурна студія WilkinsonEyre в співпраці з Міським агентством Копенгагена створила Лілль-Лангебро - розвідний пішохідний і велосипедний міст зі сталі, який проходить через внутрішню гавань Копенгагена.

9. Пішохідний міст Чізвік-Парк, Велика Британія, проєкт студії Useful Studio

Для цього пішохідного моста, що з'єднує станцію метро з бізнес-парком в Чізуіке, Лондон, використовували погодостійку сталь. Міст складається з трьох арок, висота яких збільшується із заходу на схід. Він був спроектований таким чином, щоб не вимагати обслуговування, оскільки його розташування над залізничними коліями створює труднощі для ремонту.

10. Пішохідний міст, Франція, від агенції Dietmar Feichtinger Architects

Цей пішохідний міст з дерева та сталі в Анже, Франція, був побудований з ялиці Дугласа, французького дуба і поперечно-клеєної деревини (CLT). Він огинає залізницю біля станції Анже-Сен-Лод, поєднуючи станцію з готелем і парком через канал шляхів шириною 70 метрів.

Раніше повідомлялося, що британська премія Dezeen Awards оголосила дванадцять кращих архітектурних проектів 2020 року. Серед переможців - в'єтнамський будинок з городом на даху, початкова школа в Ірані і бутик-готель на Балі.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі