Британія зможе бути великою лише разом з Європою – NYT

Поділитися
Британія зможе бути великою лише разом з Європою – NYT Гордон Браун вважає, що Британія повинна очолити ЄС, а не йти з нього. © Flickr/Downing Street
Британський екс-прем'єр вважає, що саме його країна повинна очолити новий щабель розвитку ЄС.

За кілька днів до референдуму щодо членства Великобританії в ЄС в заголовках преси циркулюють два занепокоєння: через безробіття, якщо британці скажуть "ні", і наплив біженців, якщо їхня відповідь буде "так".

Ці заголовки відображають країну, яка, як сказав колишній Держсекретар США Дін Ачесон, "опинилася в пастці між імперським минулим, від якого тяжко відмовитися, і роллю в майбутньому, яку тяжко прийняти".

Про це на сторінках New York Times пише колишній прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун, який додає, що ще не пізно навести позитивні аргументи і зберегти майбутнє Британії в ЄС.

На думку колишнього голови британського уряду, його країна може відігравати важливу і конструктивну роль в європейському об'єднанні, при цьому не поступаючись своєю ідентичністю європейській "наддержаві" і не замикаючись у світогляді "маленької Англії".

На думку Брауна, Британія повинна очолити наступний етап розвитку Євросоюзу. Лондон може задати порядок денний, який посприяє створенню такої об'єднаної Європи, яка потрібна світовій спільності.

"Це глобальна Європа, яка не замкнена сама в собі і не зосереджена лише на власних інтересах, а зацікавлена в побудові міцних і продуктивних дипломатичних і торговельних відносин в масштабах всього світу", - вважає Браун.

На його думку, Британія може відіграти ключову роль у боротьбі з тероризмом, вирішенні конфліктів на Близькому Сході і в Африці, у подоланні кризи з напливом біженців і допомогти відродити європейську економіку.

"4 липня 1962 року в Індепенденс-Холлі у Філадельфії президент США Джон Кеннеді закликав створити "декларацію про взаємну залежність" з Європою. Він закликав Британію захистити єдину Європу, щоб зміцнити верховенство права, свободу, мир і процвітання у всьому світі. Він мав рацію тоді, і його слова продовжують бути актуальними зараз. Для Британії в постіперіалістичні часи взаємодія – це повітря, співпраця – це обов'язок, а лідерство – призначення. Якщо 23 червня британці проголосують за те, щоб повести Європу за собою, не покинути її, вони доведуть, що Британія яка завгодно, але тільки не застаріла", - написав Браун.

Раніше видання Financial Times писало, що вихід з ЄС може "роздерти" Британію на частини. Тому що ставлення до Євросоюзу у англійців, ірландців і шотландців дуже різне.

Раніше прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон назвав вихід Великобританії з Євросоюзу"актом економічного і політичного самоушкодження", який завдасть серйозної шкоди британським авіакомпаніям, виробникам автомобілів і фінансовим компаніям.

Детальніше про інтереси Лондона, Брюсселя та Вашингтона в ситуації, настроях британського суспільства і переговорах про умови збереження Великобританією членства в ЄС читайте на DT.UA статті Чи залишить Британія Євросоюз?

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі