Велика Британія змирилася з тим, що президент Сирії Башар Асад залишається при владі, а Росія отримує нову сферу впливу в регіоні, повідомив міністр закордонних справ Сполученого Королівства Джеремі Хант. У коментарі Sky News він попередив, що Москва також взяла на себе відповідальність за забезпечення миру в країні через свою підтримки режиму.
Британія в минулому вимагала, щоб Асад пішов у відставку, заявивши, що у нього немає легітимності, щоб правити після смертельних атак, в тому числі із застосуванням хімічної зброї, проти свого власного народу.
"Я думаю, ви знаєте, що британська давня позиція полягає в тому, що у нас не буде міцного миру в Сирії з цим режимом. Але, на жаль, ми дійсно думаємо, що він буде деякий час, і це через підтримку, яку він отримав з Росії", - сказав Хант. "Росія може подумати, що вона придбала сферу впливу. Ми б їм сказали: так, і ви також отримали відповідальність... Якщо ви збираєтеся залишатися в Сирії, то вам потрібно переконатися, що в Сирії дійсно існує мир. І це означає, що президент Асад не повинен використовувати хімічну зброю проти свого народу".
Як повідомлялося, 19 грудня Білий дім і Пентагон повідомили про виведення американських військ з Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти угруповання "Ісламська держава".
Британія, Франція, Німеччина і Данія – ключові союзники США в коаліції проти "Ісламської держави" - розкритикували рішення Трампа, вказавши на небезпеку реорганізації терористичних осередків у Сирії. Голова МЗС Данії Андерс Самуельсен закликав ЄС скоординувати дії, щоб переконати Вашингтон.
Президент Росії Володимир Путін назвав рішення Трампа про виведення військ з Сирії "правильним", а Туреччина перекинула додаткові війська на сирійський кордон.
Озброєна опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" розцінила дії США як "удар у спину". Американський військовий контингент дейтсвовал в тісному контакті з СДС, які воюють проти ІДІЛ і режиму Башара Асада.