Постійний представник Великобританії при ООН Карен Пірс просить секретаріат ООН протягом 24 годин проінформувати членів Ради Безпеки про ситуацію щодо розслідування хімічної атаки в сирійському місті Дума, інформує УНН.
Її, зокрема, цікавить чи був факт недопуску членів Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) до місця інциденту та з якої причини.
"Я думаю, буде дуже корисно провести для Ради або брифінг, або надати коротке зведення про те, на якій стадії зараз перебуває місія Організації із заборони хімічної зброї і Департаменту з питань безпеки ООН та які їхні подальші плани, а також чи були які-небудь затримки в доступі до Думи, і пояснити, що викликало цю затримку. Якби це можна було б зробити протягом наступних 24 годин, я була б дуже вдячна", - сказала дипломат, адресувавши своє прохання секретаріату ООН.
Раніше в МЗС Франції заявили, що експерти ОЗХЗ досі не портрапили в Думу, яку контролюють збройні сили Росії і Сирії. Там вважають, що до прибуття місії докази застосування хімзброї в місті можуть зникнути.
Тим часом російські військові заявили, що знайшли в сирійському місті Дума хімічну лабораторію і склад хімікатів, які нібито належать повстанцям.
У суботу, 14 квітня, лідери трьох країн - США, Франції і Великої Британії - виступили із заявою про початок військової операції в Сирії. Удари вирішили завдавати по об'єктах, які підозрюють в причетності до виготовлення хімічної зброї.
Приблизно через годину було оголошено про завершення першої хвилі ударів по Сирії, однак в Пентагоні не відкидають можливість їхнього повторення. Росію про початок атаки на Сирію Сполучені Штати не попередили.
Операція в Сирії стала відповіддю на застосування режимом Башара Асада хімічної зброї проти цивільного населення. Остання атака 7 квітня забрала життя близько 70 осіб, більшість із яких жінки та діти.
Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила використання хімзброї військами Асада в Думі. У заяві організації також наведено непідтверджені дані від волонтерів про загибель 70 осіб, які переховувалися від бомбардування в підвалах.
Детальніше про ракетні удари по Сирії через хіматаку в Думі читайте в матеріалі DT.UA "Авіаудари по Сирії: що відомо про подію".