Британія розчарувалася у системі ЄСПЛ і може вийти з неї

Поділитися
Британія розчарувалася у системі ЄСПЛ і може вийти з неї © 15min.lt
Рішення Європейського суду з прав людини щодо трьох британських убивць, які відбувають довічні терміни, настільки обурило політиків в Лондоні, що вони заговорили про вихід із системи ЄСПЛ.

Великобританія може вийти з системи Європейського суду з прав людини. Обурення Лондона викликало останнє рішення ЄСПЛ, який задовольнив скаргу трьох британських убивць, які відбувають довічні терміни, і визнав за ними право на перспективи дострокового звільнення.

Прес-секретар прем'єр-міністра Девіда Кемерона заявив, що глава кабінету міністрів "дуже, дуже, дуже розчарований" рішенням Європейського суду.

Прем'єр, підкреслив його представник, не виключає, що в разі перемоги консерваторів на наступних виборах Британія вийде із системи ЄСПЛ, пише The Times.

За словами міністра юстиції Кріса Грейлінга, через рішення ЄСПЛ автори оригінальної європейської конвенції з прав людини "перекинулися у труні". Як підкреслив Грейлінг, вердикт лише підсилив його націленість на скорочення ролі Страсбурзького суду.

"Британське суспільство вважатиме це рішення ЄСПЛ складним для розуміння", - додав він.

Міністр внутрішніх справ Тереза Мей, у свою чергу, зізналася, що збентежена вердиктом Страсбурга.

"Один депутат парламенту від консерваторів, відображаючи досить популярні серед торі погляди, сказав, що рішення ЄСПЛ з його "збоченими" підходами підштовхує Британію до виходу з системи ЄСПЛ", пише Daily Telegraph.

Своїм рішенням Велика палата Європейського суду з прав людини задовольнила скаргу трьох британців - Джеремі Бамбера, Пітера Мура і Дугласа Вінтера - що скоїли вбивства і засуджені до довічного ув'язнення.

ЄСПЛ визнав відсутність у них можливості просити про дострокове звільнення порушенням їхніх основних прав.

І хоча рішення суду не дає заявникам прямої можливості вийти на свободу, тепер владі Великобританії доведеться розглянути їхнє прохання про дострокове звільнення або пом'якшення вироку. Окрім того, їм доведеться переглянути закон, що дозволяє призначати засудженим на довічне ув'язнення без права звільнитися достроково.

Зазначимо, що після остаточного скасування смертної кари в Англії та Уельсі вищою мірою покарання є довічне ув'язнення. Відповідно до закону, суддя при винесенні відповідного вироку зобов'язаний визначити мінімальний термін, який має відбути засуджений. Після закінчення цього терміну ув'язнені можуть клопотати про дострокове звільнення. Однак закон дозволяє суддям у виняткових випадках позбавляти злочинців цього права і гарантовано відправляти їх у в'язницю на все життя.

Скаргу подали Дуглас Вінтер, Джеремі Бамбер і Пітер Мур, які відбувають довічні терміни "без права просити про дострокове звільнення" за тяжкі злочини.

Вінтер відбуває вже другий довічний термін. Вперше він був засуджений за вбивство своєї колеги у 1996 році, але незабаром його випустили на свободу достроково. У 2008 році Вінтер вбив дружину, після чого його засудили до довічного ув'язнення без права дострокового звільнення. Бамбер був довічно засуджений за вбивство п'яти членів своєї сім'ї (у тому числі двох маленьких дітей) у 1985 році, а Мур - за вбивство чотирьох гомосексуалістів у 1995 році. !zn

Читайте також:

Україна посіла третє місце за кількістю проблемних справ у Євросуді з прав людини

Голова комісії суддів України порадив менше звертати уваги на рішення ЄСПЛ

Більшість британців підтримують вихід країни з Євросоюзу

Великобританія визначиться зі своїм місцем в Євросоюзі в 2017 році

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі