Британія і ЄС назвали основні пріоритети в переговорах по Brexit

Поділитися
Британія і ЄС назвали основні пріоритети в переговорах по Brexit ЄС і Британія визначилися з пріорітетами на черговий раунд переговорів щодо Brexit. © pichetw / Depositphotos
Сторони цього разу сподіваються досягти прогресу в переговорах.

Вирішення фінансових спорів, статус островів і права громадян є головними питаннями на 4-й раунд переговорів між ЄС і Лондоном про вихід Великобританії з союзу, заявили головний парламентер від Євросоюзу по Brexit Мішель Барньє і керівник переговорної групи від Британії з питань ЄС Девід Девіс, передає "Укрінформ".

"Досягнення реального прогресу в трьох головних питаннях: громадяни, острови і фінансове врегулювання – це важливо для просування дискусії та здійснення перехідного періоду в майбутньому", – наголосив представник ЄС.

Барньє сподівається, що на цьому тижні за результатами переговорів сторони таки досягнуть відчутного прогресу.

Представник Лондона Девіс зазначив, що в питанні прав людини британська сторона готова домовлятися лише у відповідності з законодавством своєї країни.

"Ми також маємо досягти прогресу в питанні подорожей британських громадян в Євросоюз, а також щодо виборчих прав на місцевих виборах", - підкреслив Девіс.

"В питанні фінансового врегулювання щодо зобов'язань Лондона перед бюджетом ЄС, ми хочемо, щоб наші європейські партнери не турбувалися, що вони заплатять більше, або отримають менше, коли вони будуть виконувати нинішній бюджетний план в умовах рішення про вихід Британії", – запевнив держсекретар Британії.

Нагадаємо, четвертий раунд переговорів щодо Brexit між Великобританією і Євросоюзом розпочався 25 вересня в Брюсселі. Він триватиме до 28 вересня і повинен стати вирішальним перед самітом ЄС 19-20 жовтня.

Раніше прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей заявила про те, що Лондон буде продовжувати платити в бюджет Євросоюзу до 2020 року, відповідно до взятих на себе раніше зобов'язань.

Мей зазначила, що не хоче, щоб країни ЄС втратили кошти через вихід Британії протягом бюджетного періоду, який триває до 2020 року. Варто зазначити, що бюджет ЄС був затверджений ще у 2013 році, у тому числі його затверджував і британський парламент. Мей також підтвердила, що Британія вийде з Євросоюзу 29 березня 2019 року, а перехідний період повинен тривати не більше двох років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі