Британія має бути готова до війни з Росією – головнокомандувач

Поділитися
Британія має бути готова до війни з Росією – головнокомандувач © Офіційний сайт Кремля
І союзники по НАТО мають бути готовими, упевнений генерал Картер.

Голова збройних сил Великої Британії, що незабаром піде з посади, Нік Картер заявив, що військові повинні бути готові до війни з Росією на тлі напруженості в Східній Європі. Однак він не вірить, що президент Росії Владімір Путін справді хоче "гарячої війни" із Заходом, передає The Guardian.

Генерал сер Нік Картер сказав, що Росія зараз є більшою загрозою у Східній Європі, ніж це було, коли він став головнокомандувачем ВС Британії вісім років тому.

Генерал сказав, що "явно сподівається", що не буде війни з Росією, і він не вірить, що Москва хоче фізичної війни, але НАТО має бути готовою.

Він виступив на тлі напруженості на кордоні між Польщею та союзником Росії Білоруссю через біженців, а також ознак того, що Росія нарощує війська вздовж кордону з Україною.

Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трус у ці вихідні закликала Путіна втрутитися в “ганебну штучну міграційну кризу”, що розгортається на кордоні. Західні країни звинувачують Білорусь у залученні людей, які бажають приїхати до ЄС, до кордону, тоді як Польща відмовляє їм у в'їзді.

Колишній офіцер МІ-6 Крістофер Стіл сказав, що, на його думку, Москва вважає, що вона перебуває у стані війни з Великою Британією та її союзниками.

Відповідаючи на питання про цю точку зору в неділю в інтерв'ю Sky News Тревору Філліпсу, Картер сказав: “Росія, ймовірно, розглядає глобальний стратегічний контекст як безперервну боротьбу, в якій, я думаю, вони будуть застосовувати всі інструменти національної влади для досягнення своєї мети. Але при цьому [росіяни] не хочуть розв'язувати гарячу війну”.

Питання, звичайно, у тому, як ви визначаєте війну, і я, як солдат, схильний визначати війну як фактичний акт бою та боротьби, і я не думаю, що вони цього хочуть… Я думаю, що вони хочуть спробувати досягти своєї мети тоншими способами”, - сказав британський генерал.

Пізніше Картер сказав в інтерв'ю BBC One, що Росія діє за “гібридним сценарієм, де ви пов'язуєте дезінформацію з дестабілізацією, і ідея витіснення мігрантів до кордонів Європейського Союзу є класичним прикладом такого роду речей”.

Він сказав, що, швидше за все, прикордонні ситуації між Білоруссю та Україною були класичним відволікаючим маневром російського уряду того типу, який використовується роками.

На питання, чи може це перетворитися на війну зі стріляниною, Картер сказав: “Я не знаю. Я думаю, що ми повинні бути насторожі й переконатися, що стримування переважає, і що дуже важливо, ми повинні переконатися, що в альянсі НАТО є єдність, і ми не допускаємо будь-яких прогалин у нашій колективній позиції”.

Адмірал сер Тоні Радакін, який сьогодні очолює військово-морський флот Британії, обійме посаду Картера, який піде у відставку за два тижні.

У той час як Москва переміщає свої військові підрозділи поблизу українського кордону, створюючи загрозу вторгнення, Київ і Лондон підписали українсько-британську рамкову угоду, яка передбачає виділення 1,7 млрд фунтів стерлінгів на розвиток та зміцнення оборонних можливостей українських Військово-морських сил. Про деталі угоди, про те, на які потреби піде кредит, — читайте у статті Володимира Кравченка «Україні дали грошей на флот: як це допоможе у війні з Росією».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі