Велика Британія та Європейський Союз у неділю, 6 грудня, повертаються до переговорів у спробі досягти торговельної угоди до того, як 31 числа завершиться перехідний період Brexit, пише BBC.
Співрозмовник агентства зазначив, що зустріч головних переговірників Британії Девіда Фроста і ЄС Мішеля Барньє у Брюсселі може стати «останнім кидком» у спробі досягти угоди до кінця року.
Напередодні зустрічі в Лондоні і Брюсселі відчувались пригнічені настрої, тим не менш, обидві сторони досі налаштовані рішуче і хочуть укласти угоду.
«Часто найтемніший час настає саме перед світанком», - додав співрозмовник журналістів.
Раніше переговори прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона і президентки Європейської Комісії Урсули фон дер Ляєн завершилися без результату. Сторони провели телефонну розмову в суботу, 5 грудня, але не змогли досягти угоди щодо «критичних питань».
В опублікованій за підсумками розмови спільній заяві ішлося про те, що питання квот на вилов риби та правил конкуренції досі залишаються проблемними, пише «Європейська правда».
Обидві сторони вважають позиції одна одної абсолютно непримиренними, проте ані Велика Британія, ані Європейський Союз не хочуть нести відповідальність за припинення переговорів.
Ба більше, попри великі «прогалини» в угоді про вільну торгівлю, обом сторонам вигідніше укласти цю угоду, ніж залишитися без неї. Тому Велика Британія і ЄС продовжують переговори за всяку ціну, щоб уникнути «почуття провини» за розірвання переговорів.
Британія вийшла з ЄС 31 січня, але до кінця 2020 року продовжено перехідний період, поки сторони намагаються домовитися про модель своїх майбутніх відносин.
Цей період необхідний, щоб ЄС і Велика Британія могли спокійно провести переговори і погодили свої майбутні відносини. Основне питання, яке слід узгодити Великій Британії і Євросоюзу - нова торговельна угода.