Керівник союзу кіпріотів, які живуть у Великобританії, розповів журналістам, що про паспорти сьогодні клопочуть навіть вихідці з Кіпру, які вже в четвертому поколінні живуть в Сполученому Королівстві. Більшість з них абсолютно "англозувалося". На думку експертів, ці люди у разі виходу Великобританії з Євросоюзу просто хотіли б мати паспорт країни ЄС, який дозволить їм вільно переміщатися всередині об'єднаної Європи.
Нагадаємо, Кіпр був британською колонією до 1960 року. Сьогодні в Сполученому Королівстві проживають тисячі вихідців з острова і їх нащадків. Розраховувати на швидке отримання кіпрського громадянства може будь-який британець, який зможе довести, що його батьки або попереднє покоління прямих родичів були кіпріотами. Республіка Кіпр стала членом Євросоюзу в 2004 році, а в 2008 році увійшла в зону євро.
Раніше ЄС попередив Великобританію про відсутність компромісів у питанні про свободу пересування. Питання міграції, особливо з країн Євросоюзу, було одним з основних під час кампанії перед референдумом у Великобританії. Багато прихильники Brexit стверджували, що вибирають вихід з ЄС для більшого контролю над рівнем імміграції. Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, який пообіцяв незабаром піти у відставку, сказав, що питання про свободу пересування буде вирішувати наступний глава уряду.
Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. Так, за вихід їхньої ЄС проголосували51,9%(17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства - 48,1%. (16 141 241 громадян).
Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на ZN.UA у спецпроекті"Brexit. Піти не попрощавшись".