ЄС і Велика Британія підтримали плани "активізувати переговори в липні і створити найбільш сприятливі умови для укладання та ратифікації угоди до кінця 2020 року", - йдеться в заяві, передає evronews.
"Це повинно включати, якщо можливо, раннє розуміння принципів, що лежать в основі будь-якої угоди".
Борис Джонсон, виступаючи перед ЗМІ після зустрічі, сказав, що Велика Британія і ЄС не занадто далеко один від одного, але також закликав до прискорення переговорів.
Він сказав, що вірить, що угода може бути погоджена в липні, і додав, що не хоче, щоб переговори тривали до осені або зими".
Урсула фон дер Лайен зазначила, що сторони привітали конструктивне обговорення щодо подальших відносин між ЄС та Великою Британією з участю головних переговірників Мішеля Барньє і Девіда Фроста, що дозволило обом сторонам прояснити і краще зрозуміти позиції один одного. Завдяки цим зусиллям були завершені чотири раунди переговорів, сторони обмінялися узгодженим текстом за їх результатами, незважаючи на виклики, що виникли у зв'язку з пандемією COVID-19.
Пост-Брекситський перехідний період, який зберігає більшу частину відносин між Великою Британією і ЄС до того, як Велика Британія залишила блок в січні, завершиться 31 грудня.
Нагадаємо, що Британія вийшла з ЄС 31 січня, але до кінця 2020 року продовжує перехідний період, коли сторони намагаються домовитися про моделі своїх майбутніх відносин.
Зараз до Британії продовжують застосовуватися правила ЄС, але Лондон не приймає рішень, хоча і продовжує робити внески до загального бюджету ЄС. Перехідний період дає можливість Лондону і Брюсселю зберегти торговельні відносини в колишньому форматі. По закінченні "переходу" правила союзу перестануть поширюватися на Британію.
Детальніше про ситуацію у Північній Ірландії після виходу Британії з ЄС читайте в статті Віктора Константинова "Жертва в ім'я Брекзиту".