Про це сьогодні пише американське видання New York Times у редакційній статті, нагадуючи, що Кремль наполягає на відсутності солдатів Збройних сил Росії в зоні конфлікту на Сході України. Хоча НАТО, США і журналісти неодноразово надавали докази, що це не так і російські солдати беруть участь в боях проти українських сил.
Атмосфера пропаганди і конспірації погіршилася минулого тижня, коли Путін підписав указ про засекречення втрат російської армії в мирний час. Видання пише, що російський президент намагається відродити ту систему страху і таємності, яка була в часи СРСР.
Видання зауважує, що на особистісному рівні рішення Путіна тримати в таємниці смерті російських солдатів особливо жорстоке у відношенні до родин загиблих. Оскільки в них відбирають право знати про обставини, за яких загинув їхній родич, а також право за виплати, компенсації і пільги, передбачені законодавством Росії.
Останні звіти політичної опозиції Росії свідчать, що щонайменше 220 солдатів строкової служби загинули в боях на Сході України. І є ознаки того, що кількість втрат зростає, так само як і кількість тяжко поранених в російських шпиталях. На кладовищах з'являються свіжі могили, а родичі військових попри тиск починають говорити про своє горе.
"Деякі аналітики підозрюють, що нове рішення про засекречення може бути ознакою того, що Путін готується до нового військового наступу на Україну, яке може закінчитися великою кількістю втрат", - йдеться в статті.
Видання пише, що російський президент боїться, що громадяни його країни дізнаються правду про його військову авантюру в Україні. Соціологічні опитування показують, що більшість росіян досі підтримують Путіна і не вірять, що російська армія бере участь в активних бойових діях в Донбасі. Але ситуація може змінитися. На думку видання, щойно росіяни дізнаються правду про агресивну політику Путіна, кількість його прихильників різко скоротиться.
"В росіян є доступ до інтернету, інформація потрапляє навіть в сільську місцевість. Якщо все більше юнаків будуть повертатися додому в пластикових мішках, Путін вже не зможе розраховувати на те, що його співвітчизники будуть співучасниками", - йдеться в статті.
Видання The Economist писало, що Путін почне відкриту війну проти України в крайньому випадку, якщо інші способи її зруйнувати не спрацюють.
Ситуація в Україні зайшла в глухий кут. Попри те, що російський президент заявляє про свою підтримку мінським угодам, його цілі абсолютно протилежні тим, які ставить Захід і Київ. Він хоче, щоб самопроголошені республіки в Донбасі залишилися відкритою раною України, за допомогою якої Кремль зміг би маніпулювати всією країною.
Захід хоче, щоб кордони на Сході України були перекриті, а нові вибори в Донбасі змогли б інтегрувати окуповані території. В цей же час, конфлікт не може бути замороженим, доки Росія відправляє проросійським терористам зброю, гроші і своїх солдатів. Radio Free Europe/Radio Liberty повідомляло, що Путін вагається між наступом на Україну і збереженням політичного впливу. Оскільки захоплення нових територій зменшує кількість лояльної до Кремля "п'ятої колони" в Україні.