Боррель розповів, коли може бути створена місія ЄС з військової допомоги Україні

Поділитися
Боррель розповів, коли може бути створена місія ЄС з військової допомоги Україні © EC - Audiovisual Service
За його словами, робота триває.

ЄС планує створити місію з військової допомоги Україні. Блок буде враховувати потреби Києва під час визначення формату місії. Рішення про створення місії з військової допомоги прийматиметься у жовтні. Про це заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель на брифінгу за підсумками неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн блоку перед початком Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.

«Міністри продовжили обговорення створення військової місії ЄС. Робота продовжується, і ми будемо бачити конкретні результати швидко… Сподіваюся, що наступна Рада міністрів ЄС із закордонних справ у жовтні зможе прийняти рішення», - заявив Боррель.

За його словами, опрацювання цього рішення рухається досить швидко за стандартами ЄС. Міністри країн блоку досягли згоди щодо місії військової допомоги Україні під час неформальної зустрічі на початку вересня. Під час формальної зустрічі у жовтні міністри країн блоку планують розглянути конкретні пропозиції щодо формату місії.

«Як ви розумієте, спочатку вони мають бути погоджені з українцями - якими є їхні потреби», - заявив дипломат.

«І я сподіваюсь, до наступної Ради міністрів ЄС, тому що немає жодної такої зустрічі до цього, - це рішення буде прийнято», - зазначив він.

Боррель також підкреслив, що міністри країн ЄС підтримують необхідність продовження військової допомоги для України. За його словами, блок буде продовжувати надавати допомогу Києву в рамках міжурядового Європейського фонду миру, який використовується для фінансування доставки зброї. Головний дипломат ЄС запевнив, що ця робота буде проводитися «успішно та ефективно».

Раніше високий представник ЄС з зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель закликав уряди держав-членів ЄС не сповільнювати темпи військової допомоги Києву.

Боррель переконаний, що запроваджені проти РФ санкції вже суттєво вплинули на її військову спроможність.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі