У ЄС можуть створити спецмісію з навчання та допомоги українським військовим – заява

Доповнено
Поділитися
У ЄС можуть створити спецмісію з навчання та допомоги українським військовим – заява © Delfi.lt
Ініціаторами виступають Німеччина, Франція та Польща.

Міністри закордонних справ Франції, Німеччини та Польщі виступають за створення спеціальної місії з навчання та допомоги в ЄС для українських військових, йдеться у спільній заяві.

Дипломати наголошують на важливості підтримки України у боротьбі за свій суверенітет та європейські цінності демократії, свободи та порядку, заснованого на правилах. Розв'язану РФ війну країни-члени ЄС називають «найжорстокішим ударом по миру та безпеці в Європі».

На їхню думку, така допомога має включати не лише тренувальну місію для військових, але також ремонт та обслуговування військової техніки.

Представники країн Веймарського трикутника вважають, що агресивна війна Росії проти України стала поворотним моментом у відносинах ЄС та Росії, що потребує перегляду ключових керівних принципів політики Європейського Союзу щодо Росії.

Міністри висловили підтримку ініціативі ЄС «EU Solidarity Lanes», яка допомагає Україні експортувати зерно та інше продовольство. І звинуватили Росію у використанні голоду як зброї та поклали на агресора відповідальність за погіршення ситуації з продовольчою безпекою у світі.

«Франція, Німеччина та Польща продовжують рішуче підтримувати економічну, військову, соціальну та фінансову стійкість України», - наголошується у заяві.

Кремль також використовує енергоресурси як геополітичну зброю, підкреслили міністри. Обмежуючи постачання газу, Росія домагається зростання цін та провокує напруженість серед населення європейських країн.

«Безпека поставок для наших країн, доступність енергії для громадян та економік, а також кліматичний та енергетичний перехід відповідно до Паризької угоди стають дедалі більш невідкладними», - наголошується в заяві.

Усі три держави також продовжать підтримувати Україну у судових процесах проти РФ, додається у заяві. Зокрема, Німеччина, Франція та Польща підтримують позов України, який ініціював розгляд у Міжнародному Суді ООН відповідно до Конвенції ООН 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Розв'язавши повномасштабну війну, РФ намагається виправдовувати свою агресію заявами про нібито «геноцид» в Україні. Україна в суді хоче домогтися ухвали про те, що Росія не має права вдаватися до воєнних дій на підставі не підтверджених фактами тверджень.

Міністри акцентували на готовності продовжувати надавати Україні гуманітарну допомогу та брати участь у повоєнному відновленні. Зокрема, очільники дипвідомств вітали нещодавнє виділення Україні 5 млрд євро допомоги та закликають активізувати зусилля щодо передачі Україні раніше виділених 9 млрд євро макрофінансової допомоги.

Німеччина, Франція та Польща також підтримують перспективу членства в ЄС України, Молдови, Грузії і шести країн Західних Балкан, сторони обговорили способи підтримки реформ у цих країнах.

Міністри також погодилися з необхідністю аналізу внутрішніх реформ ЄС і захисту національних та європейських виборів та від дезінформації та втручання ззовні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі