Замах на колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля у Великобританії, швидше за все, було приурочено до президентських виборів в Росії, заявив міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон, передає Голос Америки.
"Час (замаху - ред.), ймовірно, більш тісно пов'язаний з недавніми виборами у Росії", - підкреслив Джонсон.
Зазначено, що про це йшла мова під час його виступу в одному з парламентських комітетів.
"Для багатьох недемократичних персоналій перед виборами або певним політичним моментом завжди привабливо створювати образ ворога у публічній уяві. І це, як я вважаю, було спробою збурити російський електорат", - зазначив глава МЗС Британії.
У той же час The Guardian уточнює, що Борис Джонсон у своєму виступі порівняв дії Путіна з діями Адольфа Гітлера.
Зокрема, за інформацією видання, він заявив, що Путін використовує Чемпіонат світу з футболу так само, як у свій час Гітлер використовував Олімпійські ігри 1936 року для посилення іміджу країни, але, на його думку, було б неправильно карати за це британських уболівальників або команду, проте необхідно обговорити з Москвою питання безпеки британських громадян.
"Путін веде себе агресивно і не враховує думку міжнародних партнерів. Путін прагне створювати проблеми, де можливо, тому що бажає показати громадянам своєї країни, що після розпаду Радянського Союзу Росія знову сильна", - зазначив Джонсон.
У той же час глава МЗС Великобританії заявив, що не вважає чинного господаря Кремля демократично обраним президентом.
Нагадаємо, раніше очільник МЗС Великої Британії Борис Джонсон заявив про те, що Росія протягом десяти років розробляла та накопичувала запаси отрут нервовопаралітичного дії, зокрема, "Новачка".
5 березня в Британії із сильним отруєнням невідомою речовиною був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його донька. Їм обом стало зле в торговому центрі в Солсбері. За даними слідства, для отруєння було використано нервовопаралітичну речовину "Новачок" російського виробництва.
Британія зажадала від Росії протягом доби пояснити появу речовини на території Королівства, але так і не отримала відповіді. Росія будь-які звинувачення на свою адресу традиційно заперечує.
У відповідь на отруєння у Солсбері, британським урядом вжито низку контрзаходів, зокрема, вислані з країни 23 російських дипломата. Сполучене Королівство також посилить протидію російському шпигунству та підривній діяльності, включно з можливим заморожуванням держактивів РФ.
На ініційованому Великою Британією засіданні Ради Безпеки ООН заступник постійного представника Британії в ООН Джонатан Аллен звинуватив Росію в порушенні статуту організації та Конвенції про заборону хімічної зброї.
Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля читайте в матеріалі Олександра Хари "Токсична Росія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".