Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон сьогодні, 19 листопада, планує оголосити про значні додаткові інвестиції в сферу оборони, повідомив Sky News з посиланням на витяги з промови Джонсона в парламенті.
Як передає джерело, прем'єр повідомить парламент про своє рішення виділити за чотири роки додатково 16,5 млрд фунтів стерлінгів (майже $22 млрд) на оборонні потреби Великобританії. Це менше, ніж потрібно армії для вирішення всіх її поточних проблем, зазначає Sky News, але більше, ніж очікували у військовому командуванні з урахуванням економічних складнощів, викликаних пандемією коронавируса.
Завдяки цим фінансовим вливанням у британській армії з'явиться космічне командування. Також планується офіційно запустити роботу спецпідрозділу для дій в кіберпросторі. Де-факто воно існує вже кілька років і націлене як на оборонні, так і на наступальні операції в кіберпросторі. Крім того, уряд має намір заснувати структуру по роботі над штучним інтелектом.
"Міжнародна обстановка - найбільш напружена і конкурентна з часів холодної війни. Британія повинна бути вірною своїм історичним традиціям і підтримувати наших союзників. Для цього нам потрібно посилити всі можливості (в сфері оборони - ІФ)", - йдеться у промові Джонсона.
Завдяки космічному командуванню Великобританія, за задумом прем'єра країни, до 2022 року буде здатна самостійно здійснити запуск ракети в космос.
Телеканал зазначає, що істотна частина грошей піде не на принципово нові програми, а не реалізацію старих. Серед іншого гроші потрібні для закупівлі нової бронетехніки замість застарілої, а також нових фрегатів Королівського ВМФ. Додаткові кошти потрібні і для підтримки ядерного арсеналу країни.
Тим часом, шанси на досягнення торгового угоди між Британією та ЄС зменшуються. Після того, як Великобританія проголосувала за вихід з ЄС, британський уряд зіткнулося з «моментом істини». Кінець перехідного періоду Brexit вже через шість тижнів, і досить скоро буде вирішено майбутнє суперечливого торгового угоди між Британією та ЄС. У кращому випадку торгові домовленості між Сполученим Королівством та Європейським Союзом повернуться туди, де вони були в 1992 році, ще до «народження» єдиного європейського ринку. Однак в гіршому випадку, без угоди про вільну торгівлю з ЄС, найважливіші сектора британської економіки зіткнуться з згубним впливом тарифів на експорт