Кандидат в президенти США Джо Байден провів кілька телефонних розмов з лідерами найближчих і найдавніших союзників США, Франції, Німеччини, Ірландії та Сполученого Королівства, після того як отримав від них вітання в суботу.
За даними прес-служби Байдена, обраний президент висловив вдячність кожному з лідерів за їхні добрі побажання і сказав, що сподівається на зміцнення відносин між США і кожною країною, передає cbsnews.com.
Під час розмови з канцлером Німеччини Ангелою Меркель Байден «відзначив свій інтерес до тісної співпраці з канцлером Меркель над загальними інтересами і проблемами, включаючи стримування COVID-19; вирішення проблеми кліматичної кризи і роботу над стійким відновленням світової економіки. Він також привітав можливість співпрацювати по спільному порядку денному з ЄС».
Під час розмови з президентом Франції Еммануелем Макроном Байден "висловив свою зацікавленість в активізації двосторонніх і трансатлантичних зв'язків, в тому числі через НАТО і Європейський союз, і "висловив готовність працювати разом над глобальними проблемами, включаючи безпеку та розвиток в Африці, конфлікти в Україні та в Сирії, ядерну програму Ірану".
«Вони обговорили співпрацю з ряду спільних інтересів, таких як стримування COVID-19 і забезпечення глобальної безпеки в області охорони здоров'я; боротьба з загрозою зміни клімату; зміцнення прав людини і створення основ для стійкого відновлення світової економіки», - повідомила прес-служба Байдена.
Обраний президент, який має ірландське походження, також поговорив з Таосічем Мішелем Мартіном з Ірландії і сказав, що «сподівається на співпрацю з Таосічем для вирішення спільних проблем, таких як боротьба з COVID-19; забезпечення сталого економічного відновлення і боротьба з кліматичними змінами.
Під час розмови з прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном вони обговорили «стримування COVID-19 і забезпечення глобальної безпеки в області охорони здоров'я; забезпечення сталого економічного відновлення; боротьбу зі зміною клімату; зміцнення демократії та спільну роботу з таких питань, як Західні Балкани та Україна. Обраний президент висловив зацікавленість у співпраці з Великою Британією, НАТО і ЄС із загальних трансатлантичних пріоритетів і підтвердив свою підтримку Угоди Страсної п'ятниці в Північній Ірландії».
Його команда також повідомила, що обраний президент сказав, що він з нетерпінням чекає можливості працювати з Джонсоном над «глобальними проблемами» напередодні Великої сімки 2021 року і Конференції Організації Об'єднаних Націй зі зміни клімату, які приймає Велика Британія.
Даунінг-стріт повідомив, що Джонсона була 20-хвилинна телефонна розмова з демократом, в якій він також назвав перемогу обраного віце-президента Камали Харріс "історичним досягненням".
«Я з нетерпінням чекаю зміцнення партнерства між нашими країнами і спільної роботи з ним над нашими спільними пріоритетами - від боротьби зі зміною клімату до просування демократії і відновлення після пандемії», - написав Джонсон у Twitter.
Вони також обговорили такі області, "як торгівля і безпека, в тому числі через НАТО", - додав він.
Джонсон сказав, що він також з нетерпінням чекав зустрічі з паном Байденом, коли в наступному році Велика Британія очолюватиме G7, і запросив його взяти участь в саміті ООН зі зміни клімату COP26.
Саміт повинен був відбутися на цьому тижні в шотландському місті Глазго, але був перенесений на листопад наступного року через пандемію коронавірусу.
Раніше повідомлялося про те, що Національна поліція Україна закрила справу проти переможця виборів президента США Джо Байдена, відкриту за заявою екс-генерального прокурора Віктора Шокіна.
Детальніше про те, як може позначитися на Україні перемога Джо Байдена на президентських виборах в США, читайте в статті Олега Шамшури «Вимоглива симпатія» для читачів ZN.UA.