Болтон заступився за рішення Трампа щодо Ірану - WP

Поділитися
Болтон заступився за рішення Трампа щодо Ірану - WP Радник Трампа з національної безпеки виправдав розрив угоди з Іраном. © Facebook/Donald Trump
За словами радника, американський президент зробив виважене рішення.

У вівторок президент Дональд Трамп оголосив про своє рішення вийти з ядерної угоди з Іраном. При цьому він назвав її "найгіршою угодою у історії". Сама суть її була підірвана тим, як вона зарекомендувала себе впродовж останніх двох років. Про це на сторінках лояльного до Демократичної партії видання Washington Post пише радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон. Згідно задуму в основі "Спільного всеосяжного плану дій" (JCPOA) було те, що режим в Ірані в інтересах його ж народу обміняє свої ядерні амбіції на економчіні вигоди. Але, на думку Болтона, замість того, щоб поводитися відповідально, Тегеран вклав мільярди доларів у військові авантюри за кордоном, поширюючи смерть і руйнування на Близькому Сході від Ємена до Сирії. І це, за його словами, відбувалося тоді, коли іранський народ страждав від обвалу валюти, зростання інфляції, низьких зарплат і розкручування спіралі кризи в навколишньому середовищі.

"Президент Трамп діяв розсудливо. Він витратив більше року на вивчення угоди, збираючи дані і оцінки як всередині адміністрації, так і від наших союзників. Він вирішив, що ця угода насправді підриває безпеку американського народу, захищати який він поклявся. Відповідно, він поклав кінець цій угоді. Ці дії розвернули погано оцінену і небезпечну політику і поставили нас на новий курс, який дасть відповідь на агресивну і ворожу поведінку наших ворогів, зміцнюючи водночас зв'язки з нашими партнерами і союзниками", - пише Болтон.

Він додав, що визнання Єрусалима столицею Ізряїля теж ілюструє нову політку Вашингтона. При цьому він зауважив, що в понеділок в місті буде відкрите нове посольство США. Радинк Трампа похвалив давню співпрацю Америки з Ізраїлем. І перенесення посольства повинно стати фізичною демонстрацією американської прихильності до близькосхідної держави, що в інтересах американської безпеки.

Болтон зауважив, що попри те, що населення Ізраїля становить лише десяту частину від іранського, ізраїльський ВВП приблизно дорівнює ВВП Ірана. А потік прямих іноземних інвестицій в Ізраїль в чотири рази перевищує те, що отримує Тегеран.

"Ближче економічне партнерство з Ізраїлем лише посилить процвітання Америки, що, як зауважив президент Трамп, веде до підвищення безпеки", - пише Болтон.

Радник президента США також нагадав, що Трамп, оголосивши своє рішення про JCPOA, також повідомив про переговори з Північною Кореєю, які веде Держсекретар Майк Помпео.

"Ніхто в адміністрації Трампа не має ілюзій щодо майбутніх переговорів. Але президент також розуміє, що КНДР демонструє неприйнятну поведінку, а її програма зі створення зброї масового знищення становить нагальну загрозу для Америки і наших союзників. Президент віддає перевагу вирішити ці проблеми дипломатично. Тому від перших днів роботи адміністрації він встановив сильні робочі відносини з японськими і південнокорейськими колегами, щоб рухатися в цьому напрямку", - пише Болтон нагадуючи також, що Вашингтон не відмовляється і від співпраці з Китаєм.

Він додає, що у всіх цих випадках Трамп прагне розвернути ситуацію на користь Америки.

"Іранська угода - це не неминуча пастка, це неадекватна угода, яка не витримує критики. Готовність президента дотримати свого слова доводить визнання Єрусалима столицею Ізраїля, хоча три попередні президенти обіцяли зробити це і не зробили. Президент Трамп створив можливість для прямих переговорів з КНДР. Хоча майбутнє лишається не визначеним і непростим, одне ми знаємо напевне: президент завжди буде ставити Америку понад усе", - пише Болтон, нагадуючи про передвиборче гасло Трампа.

Читайте також: У Євросоюзу є лише кілька місяців, щоб врятувати угоду з Іраном

Раніше президент Ірану Хасан Рухани заявив про готовність співпрацювати з країнами ЄС в рамках ядерної угоди. За кілька годин до заяви Трампа керівництво ЄС зустрілося з міністром закордонних справ Ірану. У Брюсселі зробили заяву, що ЄС, Франція, Британія та Німеччина підтримують ядерну угоду і не збираються її розривати.

Детальніше про наслідки виходу США з угоди по ядерній програмі з Іраном читайте в статті Віталія Федятіна "Жахливий спадок Трампа" для DT.UA.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі