"Французький президент визначив, що вона має містити три обов'язкові пункти: 1) доля ядерної програми Ірану після 2025 року; 2) іранська програма розвитку балістичних ракет; 3) деструктивна діяльність Тегерана в регіоні. В цілому це відповідає баченню американського президента, і він не став виключати можливості переговорів з Іраном про нову угоду, яка міститиме надійні гарантії неотримання Іраном ядерної зброї", - йдеться в статті.
Французький президент розгорнув масштабну "човникову" дипломатію. Він побував у Берліні і Лондоні, перш ніж вирушити у Вашингтон. А 24-25 травня збираються відвідати Москву, щоб спробувати домовитися про допомогу. Французький президент, вірогідно сподівається, що Кремль може переконати Тегеран прийняти його пропозицію щодо додаткової угоди. Однак, часу на дипломатію мало.
"Американські санкції не будуть поновлені відразу і в повному обсязі. На це знадобиться від 90 до 180 днів. Це, ймовірно, той час, який Трамп дав Європейському Союзу, щоб розпочати переговорний процес і узгодити з Іраном додаткові домовленості", - припускає Федятін.
Якщо місія Макрона буде успішною, то це дасть Трампу підстави вважати свої передвиборні обіцянки виконаними.
Раніше президент Ірану Хасан Рухани заявив про готовність співпрацювати з країнами ЄС в рамках ядерної угоди. За кілька годин до заяви Трампа керівництво ЄС зустрілося з міністром закордонних справ Ірану. У Брюсселі зробили заяву, що ЄС, Франція, Британія та Німеччина підтримують ядерну угоду і не збираються її розривати.
Детальніше про наслідки виходу США з угоди по ядерній програмі з Іраном читайте в статті Віталія Федятіна "Жахливий спадок Трампа" для DT.UA.