Радник президента США з питань національної безопасости Джон Болтон заявив, що хоча американський президент Дональд Трамп і північнокорейський диктатор Кім Чен Ин не підписали угоди за підсумками зустрічі у В'єтнамі, Ханойский саміт не можна вважати провальним.
"Саміт має розглядатися як успіх, свідчення того, що президент захищає і просуває американські національні інтереси", - сказав радник Трампа в ефірі телеканалу CBS у неділю, 3 березня.
Болтон підтвердив, що Трамп відкинув прохання Кім Чен Ина про скасування всіх санкцій, введених США проти КНДР.
"Президент проявив твердість у відстоюванні своєї думки. Він поглибив свої відносини з Кім Чен Ином. Я зовсім не вважаю провалом те, що національні інтереси Америки були захищені", - додав радник американського президента.
Пізніше в інтерв'ю CNN Болтон повідомив, що Трамп запропонував північнокорейському диктатору "найкращу угоду", але її умови не влаштували Кім Чен Ина.
"У будь-якому випадку, відсутність угоди краще, ніж погана угода", - підкреслив радники Трампа.
27 лютого в Ханої розпочався другий дводенний саміт США-КНДР на рівні глав держав. У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет. Президент США оцінив її як "дуже добру". Однак 28 лютого Ханойский саміт було достроково припинено, і заплановане підписання меморандуму не відбулося.
При цьому в МЗС КНДР запевнили, що Кім Чен Ин не просив у Трампа скасування всіх санкцій, а також заявили, що лідери двох держав домовилися зустрітися ще раз.