Болгарія схвалила інвестпропозицію будівництва морського газопроводу "Південний потік"

Поділитися
Болгарія схвалила інвестпропозицію будівництва морського газопроводу "Південний потік" Болгарія схвалила інвестпропозицію будівництва морського газопроводу "Південний потік" © youcapital.ru
Згідно з рішенням Міністерства навколишнього середовища і водних ресурсів Болгарії, компанія South Stream Transport B.V. розраховує завершити етапи отримання дозвільної документації у термін, щоб почати будівництво в середині 2014 року.

Міністр навколишнього середовища і водних ресурсів Болгарії схвалив інвестпропозицію про будівництво морського газопроводу "Південний потік", який раніше отримав позитивну оцінку впливу на навколишнє середовище (ОВНС) в Болгарії. Про це йдеться у повідомленні компанії-оператора проекту South Stream Transport B.V.

Згідно з рішенням Міністерства навколишнього середовища і водних ресурсів Болгарії, компанія South Stream Transport B.V. розраховує завершити етапи отримання дозвільної документації у термін, щоб почати будівництво у середині 2014 року, уточнюється у повідомленні.

Звіт ОВНС містить результати екологічних та соціально-економічних досліджень, а також досліджень культурної спадщини для будівництва та експлуатації болгарської ділянки морського газопроводу "Південний потік", проведених групою болгарських і міжнародних експертів. У доповіді описується потенційний вплив проекту на навколишнє середовище і міститься понад 200 заходів щодо її захисту, які компанія буде реалізувати, щоб виключити будь-який несприятливий вплив проекту на навколишнє середовище.

При розробці ОВНС проведено два раунди консультаційних зустрічей, в тому числі, громадські слухання з ОВНС у містах Варна і Пріселці. Запитання та зауваження, отримані в цей період, було зафіксовано і передано до Міністерства навколишнього середовища і водних ресурсів та відповідних муніципалітетів.

ТАКОЖ: Росія прокладає "Південний потік" кредитами

"Південний потік" - глобальний інфраструктурний проект "Газпрому" з будівництва газопроводу потужністю 63 млрд куб. м через акваторію Чорного моря до країн Південної і Центральної Європи в цілях диверсифікації маршрутів експорту природного газу і виключення транзитних ризиків. Морська ділянка газопроводу "Південний потік" пройде по дну Чорного моря від компресорної станції "Російська" на російському узбережжі до узбережжя Болгарії. Загальна протяжність чорноморської ділянки складе більше 930 км, максимальна глибина - більше 2 км. Сухопутна ділянка газопроводу протяжністю 1 455 тис. км пройде через території Болгарії, Сербії, Угорщини та Словенії.

Підписання угоди акціонерів компанії South Stream Transport відбулось 16 вересня 2011 року. Відповідно до документа, частка участі ВАТ "Газпром" у проекті морського газопроводу становить 50%, італійської ENI - 20%, німецької компанії Wintershall і французької EDF - по 15%.

Нагадаємо, старт будівництву болгарської ділянки газопроводу "Південний потік" дано 31 жовтня 2013 року у Софії. Реалізація проекту розпочалася з урочистої церемонії зварювання першого стику майбутньої газокомпресорної станції поблизу села Расово на північному заході Болгарії.

У Болгарії починається наземна ділянка "Південного потоку". В цілях реалізації європейської сухопутної частини проекту Росія підписала міжурядові угоди з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Австрією та Хорватією. Ці угоди передбачають підготовку техніко-економічних обґрунтувань будівництва "Південного потоку" на території кожної з країн-учасниць проекту, а також створення спільних підприємств "Газпрому" і місцевих енергетичних компаній, уповноважених для реалізації газопроводу. "Газпром" надасть болгарській стороні 620 мільйонів євро на будівництво "Південного потоку" на період до 2022 року.

Морська ділянка "Південного потоку" пройде по дну Чорного моря від компресорної станції "Російська" на російському узбережжі до узбережжя Болгарії. Загальна протяжність чорноморської ділянки складе близько 900 км, максимальна глибина - більше двох кілометрів. Протяжність болгарської ділянки - приблизно 540 км.

Партнерами "Газпрому" з реалізації морської частини проекту виступають італійський концерн Eni, німецька Wintershall і французька EDF. Перші постачання газу заплановано на кінець 2015 року.

До кінця 2013 року планувалося почати будівництво ділянки у Сербії, далі - в Угорщині. Перший газ споживачі отримають у грудні 2015 року.

"Південний потік" створюється для диверсифікації постачань російського природного газу в Європу і зниження залежності постачальників і покупців від країн-транзитерів, зокрема, від України і Туреччини. "Південний потік" вважається конкурентним проектом газопроводу "Набукко", який повинен пройти прямо в Європу південніше Росії, і який підтримують Євросоюз та США. Існує думка, що поява проекту "Південний потік" пов'язана зі складнощами в реалізації продовження газопроводу "Блакитний потік" через Босфор на Балкани. Очікувана частка у російських поставках газу в Європу буде становити 35%.

7 грудня 2012 року у районі міста Анапа Краснодарського краю (Росія) відбулися урочисті заходи, присвячені початку будівництва газопроводу "Південний потік", який буде постачати газ у Європу в обхід території України.

Україна домагається від Євросоюзу відмови від надання преференцій газопроводу "Південний потік", який по дну Чорного моря сполучить Росію з Болгарією. Українська влада намагається переконати Європейську комісію в тому, що "не доцільно" і "не справедливо" робити винятки для цього проекту. !zn

Читайте також:

Євросоюз передумав заважати "Газпрому" будувати "Південний потік", - російські ЗМІ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі