Євросоюз передумав заважати "Газпрому" будувати "Південний потік", - російські ЗМІ

Поділитися
Євросоюз передумав заважати "Газпрому" будувати "Південний потік", - російські ЗМІ
Будівництво газопроводу продовжиться. Як пишуть російські ЗМІ, схоже, що Єврокомісія відмовилася від ідеї змусити країни-учасниці проекту "Південний потік" переглянути урядові угоди і вирішила домовлятися з "Газпромом".

Єврокомісія і Росія у двосторонньому порядку будуть шукати рішення щодо будівництва газопроводу "Південний потік" в обхід України без перегляду міжурядових угод з країнами-транзитерами, на чому наголошували європейські чиновники, а також і українська сторона. Про це пише газета "Ведомости" з посиланням на інформацію представників Міністерства енергетики РФ і комісара ЄС з енергетики Гюнтера Еттінгера.

На початку грудня минулого року Єврокомісія несподівано заявила, що міжурядові угоди щодо "Південного потоку" не відповідають європейському законодавству і їх має бути переглянуто. Мова йшла про угоди з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Словенією і Хорватією.

Директор департаменту внутрішнього енергетичного ринку Єврокомісії Клаус-Дітер Борхардт навіть заявляв, що якщо Росія відмовиться переглядати ці угоди, то європейські країни повинні їх розірвати, а якщо вони цього не зроблять, у Єврокомісії знайдуть шляхи і засоби зобов'язати їх. Претензії до угод - в тому, що в них не враховано вимоги Третього енергопакету (законів, обов'язкових для виконання на території Євросоюзу), які зобов'язують надавати доступ до всіх трубопроводах альтернативних постачальників газу і забороняють постачальнику газу контролювати трубопроводи та встановлювати тарифи.

ТАКОЖ: ЄС може заборонити Росії запускати газопровід в обхід України

Різкі заяви євробюрократів не дали результату, більше того, Болгарія, Угорщина і Словенія виступили з єдиною позицією: угоди з Росією на момент їхнього укладення в 2008-2009 рр. відповідали законодавству ЄС.

Як повідомив представник єврокомісара, поки щодо "Південного потоку" заявок про виведення проекту з-під норм Третього енергопакету не надходило.

Видання пише, що в Міністерстві енергетики Угорщини у грудні заявляли, що проект "Південного потоку" "користується політичною підтримкою".

Минулої п'ятниці сторони ЄС і Росії в особі міністра енергетики Олександра Новака і Гюнтера Еттінгера домовилися створити робочу групу, щоб обговорювати правові та технічні питання проекту. Мова про перегляд урядових угод щодо "Південного потоку" не йде, завдання робочої групи - в тому, щоб "Південний потік" міг нормально функціонувати за законами ЄС, заявив заступник міністра енергетики Анатолій Яновський. Терміни роботи групи поки не визначено, повідомив представник єврокомісара, відносини Росії і Єврокомісії зараз мають конструктивний характер. Представник "Газпрому" від коментарів відмовився.

Позиція Росії така: міжурядові угоди засновано на нормах міжнародного права і повинні бути пріоритетом законодавства ЄС.

"Південний потік" - проект "Газпрому"; передбачається будівництво газопроводу потужністю 63 млрд куб. м через Чорне море у Південну та Центральну Європу. Вартість проекту оцінюється в 16 млрд євро, на проектну потужність газопровід повинен вийти в 2018 р. За допомогою "Південного потоку" Росія хоче забезпечувати клієнтів газом без транзиту через Україну. Поточна угода закінчується в 2019 р.

Якщо ж сторонам домовитися не вдасться, "Південний потік" може повторити долю "Північного". Газопровід OPAL у Німеччині - продовження "Північного потоку", вже близько року "Газпром" намагається домогтися від ЄС дозволу вивести OPAL з-під норм Третього енергопакету. "Газпром" подавав заявку на те, щоб зберегти за собою 100% потужностей OPAL, а натомість брав на себе зобов'язання виставляти вільні потужності на аукціон. Заявку не задоволено. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі