Роскомнагляд на вимогу Генпрокуратури РФ 29 жовтня обмежував доступ в Росії до домену t.me, що належить Telegram. Але за кілька годин він зник з реєстру обмежених. Про це повідомляють російські ЗМІ.
Як повідомляє «Медуза», про блокування свідчить сервіс перевірки обмеження доступу до інтернет-сторінок на сайті Роскомнагляду. За даними сервісу, доступ обмежений за рішенням Генпрокуратури та на підставі статті 15.3 закону про інформацію. Вона передбачає обмеження доступу до сайтів, що містять заклики до масових заворушень, здійснення екстремістської діяльності або участі в масових заходах, що проводяться з порушенням встановленого порядку, недостовірну суспільно значущу інформацію. Але що саме спричинило блокування домену t.me, невідомо.
Пізніше агентство РІА Новини повідомило, що домен t.me зник з реєстру обмежених Роскомнаглядом ресурсів, але все ще не доступний.
Про зникнення його з цього списку з посиланням на свого кореспондента також повідомило агентство ТАСС. Але чи доступний домен – з цього повідомлення незрозуміло.
Ще пізніше ТАРС повідомило, що Генпрокуратура Росії не спрямовувала вимогу про блокування домену t.me, пославшись на відомство.
Також, за даними російських ЗМІ, Роскомнагляд заявив, що блокування доступу до Telegram наразі на території Росії «виключене».
Нагадаємо, ще у 2018 році Роскомнагляд подав позов про блокування месенджера Telegram через відмову його власників надати ФСБ ключі шифрування. Але її так і не заблокували.
На початку російського вторгнення в Україну засновник месенджера Павло Дуров заявив про можливість обмеження роботи Telegram-каналів в Україні та Росії, пояснивши це відсутністю можливості перевірити інформацію, пов'язану з «українськими подіями». Але згодом передумав.