Блінкен попередив Ван І про майбутні дії США проти Китаю, якщо Пекін не припинить підтримку РФ

Поділитися
Блінкен попередив Ван І про майбутні дії США проти Китаю, якщо Пекін не припинить підтримку РФ © EPA/ XINHUA / REN PENGFEI
Китайські компанії постачають Росії товари подвійного призначення, які РФ використовує для виробництва зброї. 

Державний секретар США Ентоні Блінкен зустрівся з главою МЗС Китаю Ван І в суботу, 27 липня, на полях регіонального форуму Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) у Лаосі. Зустріч відбулася через кілька годин після того, як Блінкен розкритикував дії Пекіна в Південно-Китайському морі, повідомляє Bloomberg.

Обидва дипломати погодилися, що стабільність є важливою у відносинах між двома сторонами й пообіцяли досягти прогресу в сфері комунікації між військовими.

Блінкен, серед іншого, обговорив з Ваном підтримку Китаєм оборонно-промислового сектору Росії й попередив про подальші дії США, якщо Пекін не припинить цю підтримку.

Вашингтон уже запровадив санкції проти низки китайських компаній, які продають Москві товари подвійного призначення, в межах зусиль, спрямованих на підрив російської військової машини.

“Китай не зобов'язувався вжити заходів”, - повідомляє Reuters.

За словами високопосадовця Державного департаменту США, Блінкен та Ван обговорили також Тайвань і нещодавню угоду Китаю з Філіппінами про пересування суден у Південно-Китайському морі.

Ван також дав зрозуміти Блінкену, що Китай виступає проти спроб США обмежити Пекін у низці сфер, сказав чиновник, не уточнюючи деталей. На суботній зустрічі питання поставок мікросхем безпосередньо не порушувалося.

Перед розмовою з Ван І в суботу Блінкен на зустрічі з міністрами закордонних справ АСЕАН закликав країни Південно-Східної Азії працювати разом над вирішенням проблем, в тому числі щодо “ескалації й незаконних дій” Пекіна проти Філіппін у Південно-Китайському морі, повідомляє CNN.

Він також привітав домовленості Маніли з Пекіном щодо морської суперечки, зазначивши, що Філіппіни в суботу безперешкодно завершили місію з поповнення запасів для військових, розміщених на кораблі на Другій мілині Томаса, яка є предметом напруги між Філіппінами й Китаєм.

Американський президент Джо Байден наполягає на поглибленні відносин США з Філіппінами, Японією й Південною Кореєю. Пекін жорстко реагує на таку стратегію, вбачаючи в ній частину кампанії Вашингтона з придушення Китаю.

Напруженість між США й Китаєм зберігається, навіть попри те, що адміністрація Байдена намагається стабілізувати зв'язки.

Вторгнення Росії в Україну, дедалі наполегливіші дії Китаю в Південно-Китайському морі та погрози на адресу Тайваню останніми роками погіршили відносини між Вашингтоном і Пекіном.

Постійним джерелом напруженості є підтримка Китаєм Росії у війні проти України. Детальніше про те, як Пекін підтримує оборонно-промисловий сектор РФ розповідав Володимир Кравченко в статті "Питання життя і смерті. Що слід знати про "постачання" китайської зброї Росії".

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі