Боррель застеріг Китай від підтримки РФ у війні, попередивши про негативний вплив на відносини Пекіна з ЄС

Поділитися
Боррель застеріг Китай від підтримки РФ у війні, попередивши про негативний вплив на відносини Пекіна з ЄС © Getty Images
ЄС закликає Китай використати свій вплив на Москву, щоб сприяти припиненню війни.

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель зустрівся з міністром закордонних справ Китаю Ван І на полях регіонального форуму Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) у Лаосі 26 липня. Під час зустрічі обговорювалися відносини між ЄС та Пекіном, повідомляє Європейська служба зовнішніх справ.

Боррель заявив, що ЄС і Китай повинні визнати свої взаємні занепокоєння. Йдеться насамперед про підтримку Китаєм агресивної російської війни проти України, що негативно впливає на відносини між Євросоюзом і Пекіном.

Головний дипломат ЄС пояснив, чому Союз вважає війну Росії проти України екзистенційною загрозою для Європи, а також висловив занепокоєння через те, що експорт великої кількості товарів подвійного призначення з Китаю до РФ підтримує Росію в “нарощуванні військової техніки”.

Боррель попросив Пекін використати свій вплив на Москву, щоб сприяти припиненню війни, а також закликав Китай підтримати мирний процес. Головний дипломат ЄС вважає, що спільна заява Пекіна з Бразилією від травня 2024 року не сприяє руху в цьому напрямку.

Ще одне занепокоєння ЄС у відносинах із Китаєм - це вплив економічної політики та виробничих субсидій Пекіна, які спричиняють викривлення на європейському ринку. Союз вважає, що Китай повинен усунути першопричини незбалансованих торговельних відносин.

Стосовно Тайваню Боррель підтвердив, що позиція Євросоюзу не змінилася. ЄС дотримується політики “одного Китаю”, визнаючи уряд Пекіна. Водночас Союз продовжує тісну співпрацю з Тайванем у широкому спектрі сфер, без встановлення офіційних дипломатичних зв'язків з островом.

Щодо Близького Сходу, головний дипломат ЄС поцікавився результатами зустрічі кількох палестинських груп, яка відбулася минулого тижня в Пекіні. Боррель вважає, що розбіжності між палестинськими групами завдали шкоди палестинському народу. Головний дипломат ЄС виступив за зусилля, спрямовані на подолання цих розбіжностей та підкреслив, що Євросоюз залишається послідовним у підтримці рішення, яке передбачає існування двох держав.

Китайський уряд, попри поглиблення співпраці з РФ, заперечує надання військової підтримки Росії у війні проти України. Але Пекін допомагає російській оборонній промисловості, зокрема, через експорт високотехнологічних компонентів і подібних товарів. Детальніше про це розповідав Володимир Кравченко в статті "Питання життя і смерті. Що слід знати про "постачання" китайської зброї Росії".

Нещодавно Китай раптово виявив інтерес до комунікації з Україною, однак це зовсім не свідчить про зміну його позиції щодо війни. Що ж тоді змусило Пекін, після років ігнорування намагань Києва встановити ефективну комунікацію, раптово запросити до Китаю главу українського МЗС? Про це — в статті Дмитра ЄфремоваКитай намагається не програти у війні й звузити можливості Путіна. Що стоїть за візитом міністра закордонних справ України до Китаю?”.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі