Блінкен під час візиту до Китаю говоритиме про війну РФ проти України — Держдеп

Поділитися
Блінкен під час візиту до Китаю говоритиме про війну РФ проти України — Держдеп © Офіс президента
США сподіваються, що Пекін використає свій вплив, щоб допомогти покласти край війні РФ проти України.

Держсекретар США Ентоні Блінкен на початку наступного року планує візит до Китаю, під час якого, зокрема, сторони обговорюватимуть війну Росії проти України. Про це заявив речник Держдепартаменту США Нед Прайс під час брифінгу.

«Я впевнений, що коли держсекретар поїде до Пекіна, а ми все ще очікуємо, що це станеться на початку наступного року, війна Росії проти України буде на порядку денному. Війна Росії проти України була на порядку денному задовго до її початку. Загроза російської агресії була на порядку денному до 24 лютого, коли державний секретар Блінкен говорив зі своїм китайським колегою», - сказав Прайс.

За його словами, США сподіваються, що Китай не сприятиме зусиллям Москви і не надаватиме допомогу РФ у безпеці або в обході санкцій.

«Ми будемо уважно спостерігати, а в більш широкому сенсі весь світ буде уважно спостерігати, щоб побачити, на якому боці буде Китай у цих питаннях, близьких і важливих для країн усього світу, щодо принципів, які лежать в основі Статуту ООН», - зазначив Прайс.

Він також додав, що країни в усьому світі, включно зі Сполученими Штатами, а також країни Індо-Тихоокеанського регіону та інших регіонів, чекатимуть підтвердження того, що Пекін дійсно вірить і підтримує принципи, які були в основі його зовнішньої політики протягом десятиліть – незалежність, територіальна цілісність та суверенітет.

«Це те, що Китай послідовно намагається відстоювати в рамках системи ООН, в рамках міжнародної системи, і країни в усьому світі хочуть побачити, що це насправді має сенс, що це дійсно щось означає для КНР, і це не просто слова», - сказав Прайс.

Також Прайс прокоментував заплановані спільні військові навчання Китаю і РФ.

«Я розумію, що це щорічні навчання, в яких беруть участь Китай і Росія.  Я розумію, що ці навчання проводяться вже близько десяти років.  І хоча ці навчання не є чимось новим, ми не приховували свого занепокоєння відносинами між Китаєм і РФ - особливо зближенням Китаю з Росією, оскільки Москва продовжує свою жорстоку, незаконну війну проти України.  Ми чули, що Китай заявляє про нейтралітет у цьому конфлікті, але його поведінка, включаючи те, що ми бачимо, дає зрозуміти, що він все ще інвестує в тісні зв'язки з Росією.  Ми застерегли Китай від надання РФ військової допомоги або систематичної допомоги в ухиленні від санкцій, які країни світу запровадили проти Москви внаслідок її брутального вторгнення до свого мирного сусіда», - сказав він.

За його словами, США дуже уважно стежать за діяльністю Пекіна в цій конкретній сфері.

«Китай має величезний вплив, коли мова йде про Росію, не тільки про партнерство, яке вони поглибили в останні роки, але й про їхні економічні та політичні зв'язки, зв'язки у сфері безпеки.  Ми і решта світу сподіваємось, що Китай буде конструктивно використовувати ці важелі впливу.  Були деякі випадки, коли ми бачили це, і ми вітаємо це.  Заява Китаю - повторення, я б сказав, аксіоми, яка існує з часів холодної війни, що ядерна війна ніколи не може бути виграна і ніколи не повинна починатися - повторення цього ми вітаємо, тому що це дуже чітко сигналізує про те, що країни в усьому світі не потерплять застосування ядерної зброї і надзвичайно стурбовані навіть тією безвідповідальною риторикою, яку ми чули з боку Росії», - заявив Прайс.

США сподіваються, що Пекін використає свій вплив, щоб допомогти покласти край війні.

Китай відмовився офіційно засуджувати російське вторгнення в Україну і продовжує активно співпрацювати з країною-агресоркою в економічній сфері. Попри останні заяви Сі Цзіньпіна, які нібито дистанціювали Пекін від Москви, сторони найближчим часом мають намір посилити торгове та енергетичне партнерство, яке включає купівлю КНР російської нафти, газу та інших товарів. Про це пише The Wall Street Journal.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі