Метою навчань є відстеження польотів ракет, запущених Північною Кореєю. У маневрах беруть участь кораблі трьох країн, оснащені системами протиракетної оборони "Іджіс". Два кораблі військово-морських сил США і по одному від Південної Кореї і Японії.
Як зазначає агентство Reuters, спільні навчання з виявлення північнокорейських ракет і обміну інформацією між союзниками стануть вже шостими. Вони триватимуть два дні.
"Під час навчань кораблі із системами "Іджіс" відпрацьовуватимуть дії з виявлення і відстежування потенційних ракет Північної Кореї і вести обмін одержуваною інформацією", - йдеться у повідомленні Міністерства оборони Південної Кореї.
КНДР регулярно критикує спільні навчання США та союзників біля берегів Корейського півострова, називаючи їх підготовкою до удару по державі.
Проте міністр оборони Японії Іцунорі Онодера напередодні повідомив про те, що "саме Північна Корея є джерелом напруженості" в регіоні.
"Якщо Північна Корея пообіцяє відмовитися від своєї ракетно-ядерної програми, це може призвести до діалогу", - зазначив він під час зустрічі з військовослужбовцями у неділю, 10 грудня.
Як повідомлялося раніше, КНДР у середу вранці, 29 листопада, запустила балістичну ракету з околиць Пхеньяну.
За даними американської військової розвідки, за 50 хвилин ракета пролетіла близько 1000 км, перш ніж впасти в Японському морі.
За даними Комітету начальників штабів збройних сил Південної Кореї, ракету запустили з полігону в північнокорейському місті Пхьонсон у провінції Пхьонан-Намдо.
Південнокорейські військові заявили, що ракета досягла висоти близько 4500 км і пролетіла 960 км.
Президент США Дональд Трамп запевнив, що Вашингтоном буде вжито заходи у зв'язку з черговим запуском балістичної ракети КНДР.
У відповідь на запуск Пхеньяном чергової балістичної ракети збройні сили Південної Кореї провели ракетні навчання біля кордону з КНДР.
Постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі заявила про те, що якщо США вступлять у війну з КНДР, то диктаторський режим, який сьогодні є у Північній Кореї, буде повністю знищений.
Детальніше про корейську ядерну проблему та її вплив на міжнародну систему читайте у матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".